Kvůli Schwarzenbergově indispozici poslanci ve středu na zhruba deset minut přerušili jednání. Exministr zahraničí upadl podle šéfa klubu TOP 09 Miroslava Kalouska kvůli krátké nevolnosti, pochvíli se ale vzpamatoval a ze sálu odešel sám. Do nemocnice ho odvezli záchranáři.

Schwarzenberg před deseti lety ve funkci ministra zahraničí absolvoval operaci srdce. Když se v roce 2012 ucházel o post prezidenta, zveřejnil vyjádření renomovaného lékaře, podle něhož byl zdravotně způsobilý pro výkon funkce hlavy státu. Kritici Schwarzenbergovi vytýkali, že často podřimuje při jednáních a na veřejných akcích. Spekulovali o jeho zdravotním stavu.

"Pajdám jako pan prezident, ohluchl jsem jako pan prezident. V tom jsme se dotáhli do podobné polohy. Musím si také nechat operovat šedý zákal. Tedy všechny ty normální věci ve stáří se dějí. Ale to patří k tomu stáří, mě to nerozčiluje," řekl ČTK loni v prosinci, když slavil osmdesátiny, s tím, že vzhledem ke svým zkušenostem a stáří vidí svoji roli v dolní parlamentní komoře jako mentor.

Zkolabovala i Kolářová či Špidla

Stejně jako v případě Schwarzenberga přerušili poslanci schůzi kvůli indispozici kolegy už v minulosti. V roce 2009 zkolabovala ve Sněmovně tehdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová.

V únoru 2004 zkolaboval ve Sněmovně při jednání poslaneckého klubu ČSSD někdejší premiér Vladimír Špidla, kterému tehdy mu bylo 52 let. Ihned ho ošetřili pracovníci sněmovní lékařské služby a záchranné služby, ještě tentýž den podstoupil vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici a poté byl propuštěn. Špidla na pár dní zrušil pracovní program a odpočíval doma.