„Devětačtyřicetiletá žena jela od Křesetic směrem na Malešov. V prudké zatáčce podle předběžných informací zřejmě nepřizpůsobila rychlost vozu a uvedla vozidlo do smyku. Vůz se stal neovladatelným a dostal se do protisměru, kde bohužel právě procházela dvojice," řekla mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková.

Došlo k nárazu, který oba chodce odmrštil do pole. Samotné vozidlo pak skončilo v příkopu.

„Záchranáři ošetřili muže s poraněním hlavy a zlomeninou dolní končetiny. Poté ho letecky přepravili do vinohradské nemocnice. Dívku, která utrpěla zlomeniny končetin a u které bylo podezření i na zlomeninu pánve, záchranáři zajistili a vrtulníkem přepravili do motolské nemocnice," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová. 

Pomoc byla zavolána i k silně otřesené řidičce osobního auta, u níž provedená dechová zkouška vyloučila požití alkoholu před jízdou. „Náš intervent jí poskytl první psychologickou pomoc," dodala Effenbergerová.

Jedno z dětí utrpělo vážné poranění hlavyNa střeše skončila Škoda Fabia, která havarovala v pátek kolem půl desáté hodiny večerní v Lužné na Rakovnicku. V autě před osudovou vteřinou cestovalo pět lidí. Dvě dospělé osoby - manželé ve věku čtyřicet (žena) a jedenapadesát let (muž) a tři nezletilé děti ve věku 15, 10 a 6 let.

Na místo byly vyslány dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci s lékařem ve vozidle rendez-vous, dva vrtulníky letecké záchranné služby, policisté a rakovničtí hasiči.

Mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová popsala: „Muž a dvě děti byli po ošetření lehčích poranění pozemní cestou přepraveni do rakovnické a kladenské nemocnice na oddělení chirurgie. Žena, která utrpěla zlomeninu dolní končetiny a u které měl zasahující lékař podezření na zlomeninu pánve, byla záchranáři zajištěna a letecky transportována do střešovické nemocnice."

Třetí nezletilá osoba byla s vážným poraněním hlavy po poskytnutí první pomoci přepravena vrtulníkem do motolské nemocnice.

Mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová uvedla: „Policistům se po příjezdu na místo nepodařilo zjistit, zda řídil muž či žena. Oba byli podle prvotních zjištění pod vlivem alkoholu." Nyní policisté zjišťují, jak vlastně k děsivé nehodě došlo.