Pachatel svou oběť rdousil a pak jí zasadil jedenáct ran nožem.

Napadení sice Hazdra po svém zadržení přiznal, prohlásil ale, že si pamatuje pouze na část útoku. „Jen dvě bodnutí,“ tvrdil. Jednal prý v afektu, když ho partnerka zadržovala a chtěla si s ním promluvit o tom, jak jejich vztah hodnotí lidé z vesnice, ale jemu se už chtělo jít domů; ten večer se prý chtěl bavit - a rozhodně neměl v úmyslu debatovat o ženiných pocitech. Ale také tvrdí, že jí nechtěl ublížit, i když prý pochyboval, zda jsou její city k němu opravdové, nebo se jeho prostřednictvím pouze mstí manželovi.

V jeho neprospěch nicméně svědčí jak charakter útoku, tak fakt, že u něj nešlo o čin ojedinělý: měsíc před vraždou zaútočil v Mělníku šroubovákem na svou předchozí partnerku; rovněž mnohem zralejší ženu.

Krajský soud v Praze, jehož místopředseda Stanislav Černecký před čtvrtrokem vyměřil Hazdrovi 15letý trest ve věznici s ostrahou, neměl sebemenší pochybnosti ani o vině obžalovaného, ani o jeho úmyslu oběť usmrtit. Naopak obhájce Vladimír Vávra navrhoval zproštění obžaloby. Argumentoval údajně nekvalitní prací kriminalistů i nedůvěryhodností některých svědků.

Definitivní verdikt měl v úterý vynést Vrchní soud v Praze. Odvolání proti původním rozsudku však advokát Vávra přednést nepřijel. Na poslední chvíli poslal neschopenku s omluvou a s ujištěním, že do týdne by by měl být podle vyjádření lékařky opět v pořádku. Hazdru tak eskorta z ruzyňské vazební věznice přivezla jen proto, aby vyslechl rozhodnutí předsedkyně senátu Jaroslavy Maternové o odročení jednání. Odvolací senát znovu zasedne 21. března.