Na všechny nadšence se ale nedostane, kapacita vozu je jen 32 míst. To ovšem příznivci železniční historie dobře vědí, a proto využili předprodej v muzejní pokladně; pouze zbývající lístky budou k prodeji ve vlaku.

Vůz Komarek firmy Ringhoffer

Jízdy vozu Komarek, který v roce 1903 vyrobila firma Ringhoffer, jsou součástí doprovodného programu mezinárodní konference Ringhoffer 200, kterou od středy do pátku hostí štiřínský zámek a v sobotu technické muzeum.

V neděli bude Komarek k vidění společně s dalšími vozidly z produkce koncernu Ringhoffer-Tatra v bývalém depu Masarykova nádraží, kde technické muzeum chystá novou expozici Muzea železnice a elektrotechniky. Prohlédnout si bude možno i salonní vozy arcivévody Františka Ferdinanda d´Este a prezidenta Tomáše G. Masaryka.

Historické tramvaje ze Smíchova

Dopravní podnik připravil v rámci ringhofferovských oslav jízdy historických tramvají vyrobených na Smíchově, jimiž se v sobotu lze svézt zdarma mezi desátou a patnáctou hodinou na trase Smíchovské nádraží–Anděl–Kotlářka.

Bezplatně lze v sobotu také absolvovat komentované procházky po Smíchově spojené s objevováním památek připomínajících rodinu Ringhofferů (sraz je před kostelem sv. Václava dvě hodiny před polednem a dvě hodiny po poledni).