VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Povodně omezily provoz na železnici

Praha - Od 14:30 se zastaví provoz na trati 072 mezi Mělníkem a Štětím. Cestujícím z Prahy do Ústí a opačně doporučujeme využít vlaky jedoucí přes Kralupy, Roudnice, a Lovosice (trať 090, 091).

4.6.2013 AKTUALIZOVÁNO 4.6.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Ondřej Šmíd

Poslední vlaky projedou na trati 072 v dálkové dopravě:

- ve směru Kolín - Mělník - Ústí nad Labem západ: R 886

- ve směru Ústí nad Labem západ - Mělník - Kolín: R 889

v regionální dopravě pojedou poslední vlaky:

- ve směru Lysá nad Labem - Mělník - Ústí nad Labem západ: Os 6410

- ve směru Ústí nad Labem západ - Mělník - Lysá nad Labem: Os 6411

Po zastavení provozu bude organizována za dálkovou dopravu omezená kyvadlová náhradní autobusová doprava v úseku Mělník - Štětí, bez přípojů na vlaky. V úseku Liběchov - Ústí nad Labem se budeme snažit zajistit pravidelný provoz vlaků. V úseku Mělník - Kolín se opatření připravuje, ale zajistit provoz všech vlaků asi nebude možné.

V regionální dopravě (osobní a spěšné vlaky) bude po zastavení provozu organizována omezená kyvadlová náhradní autobusová doprava v úseku Mělník - Štětí (stanice Liběchov nebude obsluhována), bez přípojů na vlaky. V úseku Liběchov - Ústí nad Labem se budeme snažit zajistit pravidelný provoz vlaků. Stejně tak i v úseku Mělník - Lysá nad Labem.

V cca 14:30 - 15:30 hod. (bude upřesněno) vystoupá hladina vody v řece Labi nad stanovenou mez a dojde k zatopení prostor stanice Ústí nad Labem hl.n. (prostor před nádražím, vstupní hala, pokladny, podchody) a je připravováno opatření v osobní dopravě. I přes to, že budou prostory stanice zatopeny, nebude provoz vlaků přerušen.

Připravené opatření v osobní dopravě - bude se aktivovat až nebude přístupná stanice Ústí nad Labem hl.n. :

- vlaky linky EC Praha – Děčín – Dresden a zpět, vlaky linky R Praha – Děčín a zpět, vlaky linky R Praha – Ústí nad Labem – Cheb a zpět - budou vedeny bez omezení, ve stanici Ústí nad Labem hl.n. bude umožněn pouze výstup a nástup ze soupravy (nikoliv z nádraží na ulici), dále budou cestující přepraveni motorovým vozem do/ze stanice Ústí nad Labem-západ - zde bude možné příchod a odchod od/k vlakům;

- vlaky linky R Liberec – Ústí nad Labem hl.n. a zpět - vlaky budou odřeknuty v úseku Děčín hl.n. - Ústí nad Labem hl.n. a zpět; ve směru Děčín hl.n. - Ústí nad Labem hl.n. lze použít následný osobní vlak směr Děčín hl.n. - Most, ve směru Ústí nad Labem hl.n. - Děčín hl.n. je třeba použít osobní vlaky Most - Děčín hl.n. o cca 30 min. dříve (před pravidelným odjezdem vlaku R) - pro vlaky R 1162 (Liberec - Ústí nad Labem) a R 1163 (Ústí nad Labem - Liberec) již platí uvedené opatření!

- vlaky linky Sp Ústí nad Labem hl.n. – Most – Chomutov / Karlovy Vary - vlaky jsou v úseku Ústí nad Labem hl.n. – Ústí nad Labem-západ odřeknuty, jedou pouze do/z Ústí nad Labem-západ

- vlaky linky Os Kralupy n.Vlt. – Roudnice nad Labem – Ústí nad Labem - jsou vedeny mimo stanici Ústí nad Labem hl.n., vlaky budou náhradně jezdit z/do ve stanice Ústí nad Labem západ

- vlaky linky Os Most – Ústí nad Labem – Děčín - ve stanici Ústí nad Labem hl.n. a Ústí nad Labem-sever nezastavují (budou projíždět), nástup a výstup cestujících bude možný pouze ve stanici Ústí nad Labem-západ.

Provoz na většině tratí v ČR je zajištěn. Omezení se týká především regionálních tratí. V současnosti je to asi 7 tratí. V Praze, Ústí nad Labem a Děčíně zajišťují vlaky Českých drah také pomoc MHD.

Zcela uzavřeny jsou úseky tratí:

Trať 012 Kouřim – Pečky;

Trať 086 Křižany – Rynoltice;

Trať 040 Smidary – Nový Bydžov a Kunčice nad Labem – Pilníkov;

Trať 062 Křinec – Městec Králové;

Trať 210 Praha – Jílové u Prahy;

Trať 061 Rožďalovice – Veleliby;

Trať 124 Milostín - Lužná u R, (Krupná)

Pokud je to možné, je zajištěna náhradní doprava autobusy.

Omezen je provoz na vybraných zastávkách, kde došlo k zatopení přístupu, např. Praha – Velká Chuchle nebo Úholičky ve vltavském kaňonu mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou.

Nadále je zajištěn provoz na tratích Beroun – Praha nebo Ústí nad Labem – Kralupy nad Vltavou – Praha, kde však může docházet ke zdržení nebo odklánění vlaků z důvodu výpadku napájení nebo zabezpečovacího zařízení, v některých úsecích je také snížena rychlost vlaků. Cestujícím proto doporučujeme počítat s případným zdržením z důvodů povodně.

Provoz v Praze

České dráhy zajišťují také dopravu na území Prahy linkami S. Cestující mohou využít pro cestu z okrajových částí do centra pravidelné linky souběžné s linkami metra, např. S2/S20 z Horních Počernic a Vysočan na Masarykovo nádraží, S8 z Uhřiněvsi, Horních Měcholup a Hostivaře na hlavní nádraží, S 7 ze Smíchova na hlavní nádraží, S1 z Klánovic, Běchovic, Dolních Počernic, Kyjí a Libně na Masarykovo nádraží a hlavní nádraží, S5 z oblasti Dejvic na Masarykovo nádraží a další linky. Kromě toho České dráhy zavádějí další posilové spoje, které lze využívat náhradou za metro. Místo linky B metra lze využívat spoje Smíchov – hlavní nádraží – Vysočany a místo linky C spoje Uhříněves – Horní Měcholupy – Hostivař – Vršovice – hlavní nádraží. Pravidelné a mimořádné spoje na těchto tratích zajišťují interval cca 15 minut. Na území hlavního města je možné využívat také rychlíky s jízdenkami Pražské integrované dopravy.

České dráhy dále zajišťují mimořádné vlakové spoje v Ústí nad Labem z centra města do části Vaňov a spojují pravý a levý břeh mezi stanicemi Ústí nad Labem - západ a Ústí nad Labem - Střekov. Podobně je zajištěno spojení obou břehů Labe v Děčíně mezi hlavním nádražím a Děčínem východ.

Aktuální informace o provozu železnici lze nalézt na www.cd.cz, v části mimořádnosti v provozu. Upozorňujeme, že je třeba věnovat zvýšenou pozornost detailům u jednotlivých mimořádností, kde jsou uvedeny podrobnosti. V některých případech nemají mimořádnosti souvislost s povodněmi nebo neinformují o omezení dopravy, ale naopak o vedení mimořádných posilových linek za MHD.

Kateřina Šubová

tisková mluvčí
České dráhy, a.s.

Autor: Redakce

4.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.
18

Přibývá krádeží drahých kol na objednávku, potvrdily pojišťovny

Volby v Praze.
12

Praha volí jinak než zbytek země. Potvrdí se to i letos?

AKTUALIZOVÁNO

Letošní volby do Sněmovny nejsou podle Zemana zásadní ani zlomové

Letošní volby do Sněmovny nejsou zásadní ani zlomové, to je jen reklamní kampaň, řekl dnes prezident Miloš Zeman novinářům po odevzdání hlasu v základní škole v pražských Stodůlkách. Zopakoval, že sestavením vlády pověří vítěze voleb. Svůj hlas dal zřejmě Straně práv občanů (SPO), kterou před lety zakládal a která dřív nesla jeho jméno ve svém názvu. Zemana do volební místnosti doprovodila jeho manželka Ivana.

V televizi zabodoval Bartoš, Babiš působil unaveně, hodnotí experti

Specialisté na politickou komunikaci ocenili po čtvrtečních předvolebních debatách v České televizi (ČT) a na Nově především výkon šéfa Pirátů Ivana Bartoše, Babiš působil unaveně.

Střípky z debaty: Šlechtová u pozadí koně, Bartoš v koloně či letmý polibek

/VIDEO/ Co by udělal předseda SPD Tomio Okamura, když by si ministryně Karla Šlechtová zvrkla kotník? Proč se Michaela Marksová nerada fotí při výstupu z auta? Superdebata Deníku nebyla jen o politice.

Jsem gay, prohlásil den před volbami šéf zelených Matěj Stropnický

Předseda Zelených Matěj Stropnický dnes oznámil, že je homosexuál. Vyjádřil se tak ke spekulacím bulvárních médií. O svém soukromí mluvit neplánoval, voliči by ale podle něj tuto informaci vědět měli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení