"Paní Protopopová sama navrhla, že odejde, tudíž jsme tuto nabídku přijali," řekl agentuře ČTK mluvčí ústavu Jan Červenka. Protopopová už dříve kvůli kauze rezignovala na svůj mandát zastupitelky Prahy 8. Stále spolupracuje s ministerstvem zdravotnictví.

Protopopová ve vyjádření pro média uvedla, že ji situace mrzí a ve své praxi nikdy nic nezanedbala, což podle ní potvrdil i ředitel NUDZ Cyril Höschl. "Mediální tlak na samotný ústav a na mou osobu ale byl tak ohromný, že jsem se rozhodla svůj částečný úvazek ukončit. Celá ta kauza velmi zásadně ovlivnila jak můj profesní, tak osobní život a já doufám, že mediální hon a útoky části veřejnosti spojené se zpochybňováním mých odborných kvalit brzy ustanou," uvedla psychiatrička. Deníku N řekla, že všichni její pacienti odcházejí s ní do nového zaměstnání.

V Národním ústavu duševního zdraví, kde se léčil Andrej Babiš mladší, v pondělí hořelo.
Hořelo v ústavu, kde se léčil Babiš mladší. Nikdo nebyl zraněn

Její manžel Petr Protopopov odvezl Babiše juniora na Ruskem okupovaný Krym, do Kaliningradu a pak do města Krivoj Rog na východě Ukrajiny jel Babiš mladší se svou přítelkyní. Do Česka v lednu letošního roku napsal dopis policii, v němž tvrdí, že byl unesen. Premiér a šéf hnutí ANO tvrdí, že jel s Protopopovem dobrovolně. Dle reportáže TV Seznam to však vypadá, že se Babišův syn svého "pečovatele" bojí. Renomovaný psychiatr Höschl minulý týden v České televizi uvedl, že u psychotických pacientů nemusí být vždy pravda, co říkají. "Paní doktorka mi sama řekla, že žádnému pacientovi nikdy tímto způsobem žádnému pacientovi nevyhrožovala," řekl. Uvedl také, že nikdo z pracovníků ústavu na Babiše mladšího nevypracoval znalecký posudek pro policii.

Dita Protopopová kandiduje za ANO na starostku Prahy 8, má blízko k Andreji Babišovi. Jeho synovi psychiatrička pomáhala v kauze Čapí hnízdo.
Psychiatrička Babiše juniora podle kolegů nepochybila. Na Krym jel na ryby