Vyplývá to z údajů na volebním webu Českého statistického úřadu. Odstupy mezi pěticí úspěšných stran jsou velmi těsné. ODS tak získala v pětašedesátičlenném zastupitelstvu hlavního města 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku Adrianu Krnáčovou, skončilo v Praze na pátém místě a bude mít 12 křesel.

Vyjednávání začnou v neděli Hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu už oznámily, že budou jednat o koalici v pražském zastupitelstvu s Piráty. Sejdou se s nimi nejprve každý samostatně, potom bude zřejmě následovat třístranná schůzka.

Podrobné zpravodajství z Prahy:

Volební štáb ODS. Předseda strany Petr Fiala. Vpravo místopředsedkyně Alexandra Udženija
Pražská remíza. Volby těsně vyhrála ODS, ale primátora zřejmě budou mít Piráti
Volební štáb Praha Sobě, 6.10.2018
Čižinský: Nedovedu si představit, že Piráti a Spojené síly nedají přednost nám
Předseda SPD Tomio Okamura
SPD nepustila některá média do štábu. Okamura: Hosty na svatbu si taky vybíráte

V hlavním městě se letos do boje o magistrát přihlásilo 29 politických stran a sdružení, o dvě méně než před čtyřmi lety. Pražané volili 65 zastupitelů v jednom obvodu. Jako nové uskupení se dostalo do zastupitelstva hnutí Praha Sobě kolem starosty Prahy 7 Jana Čižinského.

Hlasovat letos přišlo 46,4 procenta voličů, což je víc než v roce 2014, kdy přišlo 37,7 procenta voličů. Volby tehdy vyhrálo hnutí ANO. Do zastupitelstva se dostaly ještě TOP 09, Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN), ODS, ČSSD, KSČM a Piráti. Nyní v zastupitelstvu zasedne jen pět uskupení. Poprvé od roku 1990 se do něj nedostanou zástupci ČSSD a KSČM.

Volební štáb ANO při volbách do zastupitelstev obcí a senátu 6. října v Praze. Andrej Babiš
Premiér Babiš: Neúspěch ANO v Praze beru na sebe. Měl bych rezignovat?