Projekt bude tvořit šestnáct bytových domů o pěti až devíti podlažích. Vzniknou postupně v pěti etapách na šesti hektarech plochy a měly by pojmout zhruba dva a půl tisíce lidí. K zahájení první etapy by mohlo dojít už letos, pokud společnost rychle získá územní rozhodnutí a stavební povolení.

Bytový komplex vyroste na pozemcích, na kterých kdysi stály podniky Praga Hostivař a Technometra vedle továrny Mitas. Pozůstatky továrních hal nechal majitel zdemolovat ještě v minulém desetiletí, nyní je areál uzavřený a nepřístupný. Před výstavbou bude z plochy ve tvaru nepravidelného trojúhelníku ještě nutné odstranit starou ekologickou zátěž. Kontaminovaná je hlína, podzemní vody i suť ponechaná na místě po bourání.

Lékařská ordinace i mateřská škola

"Dispozice bytů bude od 1+KK do 4+KK. Bydlení bude vhodné pro jednotlivce, bezdětné páry i celé rodiny. Okolí bude bohaté na zeleň, vysadí se stromy a veřejná zeleň bude kontrastovat se zelení jednotlivých bytových domů. Celá čtvrť nabídne maximální komfort a ideální podmínky pro všechny věkové kategorie. Nezapomene se ani na dětská hřiště a víceúčelový sportovní prostor," uvádí realitní společnost, na jejíchž stránkách již lze projekt najít.

Uvnitř mají vyrůst i drobné obchody, restaurace či lékařská ordinace nebo třeba mateřská škola. „První připomínky jsme vznesli na jaře 2017 a v prvních fázích jednání jsme dosáhli úspěchů. Na základě našich podnětů zvýšili kapacitu školky a přidali dětské hřiště, to jsou ale jen kosmetické záležitosti, které nemají vliv na finální podobu záměru. Ostatní připomínky vyslyšeny nebyly,“ uvedl pro iDnes místostarosta Prahy 15 Marcel Pencák.

Investor dostal od magistrátních úředníků několik podmínek, které bude muset během výstavby splnit. Jde například o minimalizaci stavebního ruchu, zachování co největšího množství stávající zeleně a před zahájením stavby by měl umožnit oblast prozkoumat archeologům.