Novým šéfem se stal František Chytka, jenž pro městské lesy pracuje jako hajný v odboru lesního hospodářství. Zastupitelé ho vybrali z dvanácti zájemců. „Postup při výběru byl takový, že nejprve byla vybrána firma, která provedla předhodnocení uchazečů. Bylo to čistě anonymní," řekl místostarosta Ivan Šedivý.

Kromě pohovoru čekal na zájemce také psychologický test. „Ten určil typ osobnosti každého uchazeče, zda je sangvinik, cholerik a podobně," dodal místostarosta.

Při výběru byli zastupitelé jednotní

Poté zastupitelé obdrželi od firmy zprávu s výsledky testů. „Při výběru jsme byli jednotní. Vybraný uchazeč měl nejlepší výsledky. Až poté jsme rozlepili obálku a dozvěděli se, kdo to je," popsal průběh výběru šéfa městských lesů Šedivý.

Podle zastupitelů má nový šéf řadu zkušeností a pro tuto pozici skvělé předpoklady. „Je to hajný a v odboru lesního hospodářství působil určitě přes deset roků. Vyzná se tady, ta charakteristika byla taková, jaká byla a z uchazečů byl nejvhodnější," dodal místostarosta Václav Černý.

Vzhledem k nedávné kauze byli zastupitelé obezřetní také u prokázaní dosaženého vzdělání. Od uchazečů proto požadovali střední odborné až vysokoškolské vzdělání. Tento požadavek také současný šéf splnil, vystudoval vysokou školu v Brně.

Rezignoval také radní Poulíček

Problém s doloženým vzděláním řešili zastupitelé i u bývalého příbramského radního Martina Poulíčka, který za éry bývalého hejtmana Josefa Řiháka pracoval pro kraj jako referent.

Před několika týdny proto na obě funkce rezignoval. O svém rozhodnutí tehdy písemně informoval také starostu města Pavla Pikrta. Rezignace prý neobsahovala žádný důvod.

O důvodech Poulíčkovy rezignace se dá spekulovat. Podle některých médií totiž Poulíčka vyšetřuje policie kvůli údajnému zfalšování maturitního vysvědčení, které předložil při nástupu na krajský úřad. Na posledním zasedání města proto Poulíčka nahradí Pavel Mrkáček.

„Dnem rezignace pana Poulíčka zanikl jeho mandát a druhý den vznikl mandát náhradníka, který byl první v té řadě neúspěšných, což se týká pana Mrkáčka," vysvětlil před časem místostarosta Šedivý.