Podle jeho názoru 25. května večer napadl na dvoře na houpačce Vanessu zmíněný pes a způsobil ji tržnou ránu na hlavě, se kterou ji záchranná služba odvezla do nymburské nemocnice na chirurgii, kde jí ránu sešili. Což dokládá zprávou od lékaře i ze sociální zprávy.

Podle majitele stavení a psa Tomáše Bělovského je však vyloučeno, aby Tajfun dítě bezdůvodně napadl a už vůbec ne kousl. Celá situace se podle jeho mínění odehrála jinak a pes jen reagoval na zhoupnutí dívky, která jej tak ohrozila na sedačce, kde měl pes ležet.

Jisté je v tuto chvíli pouze jedno: v době události na dvoře kromě psa a sedmileté dívky nikdo nebyl a půjde tak 
z obou stran o těžko prokazatelná tvrzení. Což bude komplikovat i práci policie, která se celým případem zabývá. 
„V tuto chvíli registrujeme celou událost jako přestupek, ale probíhá další šetření. Zatím nedošlo k výslechům obou stran," konstatovala policejní mluvčí Petra Potočná.

Pojďme si převyprávět obě verze příběhu.

Dívka: Skočil na mě zezadu

Podle Martina Klímy, nevlastního otce sedmileté Vanessy, se všechno odehrálo před sedmou večer 25. května. „Já jsem šel do vesnice do obchodu, maminka si odskočila na záchod. V tu chvíli byla na dvoře Vanessa sama. Když jsme pak přišli na dvůr, Vanessa měla všechno od krve, triko, elasťáky a na hlavě ránu. Volal jsem hned záchranku a policii," říká Klíma.

Sama dívka tvrdí, že na ni pes zezadu skočil ve chvíli, kdy seděla na houpačce. „Skočil na mě a pak jsem upadla," říká Vanessa.

Lékař záchranky ránu ošetřil a doporučil převoz na chirurgii k šití. Po 14 dnech od události má dívka na hlavě malý strup. Nicméně Klímovi se nelíbí, že majitel se za celou událost ani neomluvil a zatím nemá žádné zprávy ani o vyšetřování policie. „To nebyl první případ. Už předtím tento pes dvakrát někoho pokousal. A nikdo s tím pořád nic nedělá," stěžuje si.

Navíc podle něj má dívka následky, které nejsou na první pohled viditelné. „Od té doby koktá, nespí, bojí se jít 
i sama na záchod. Budeme se muset odstěhovat, tady se to nedá vydržet," řekl v pondělí ráno Klíma. Ještě ten den se 
s přítelkyní a dcerou z domu odstěhovali.

Majitel psa: Dívka se nešťastně zhoupla

Jinou verzi příběhu nabízí majitel psa Tomáš Bělovský. Ten byl ten den na natáčení 
v Praze. Chová řadu zvířat, která poskytuje třeba pro filmování reklam, ale i k výchovným projektům. K tomu se však ještě vrátíme.

Nešťastná situace se podle jeho mínění odehrála zhruba o hodinu dřív, než uvádí Klíma. Opírá se o svědectví dívky druhé rodiny, která na statku žije a která odcházela ze dvora ve chvíli, kdy už Vanessa seděla na houpačce. „Oba rodiče se až do tohoto incidentu 
o dívku moc nestarali, velmi často tu byla sama. Stejně tak ten večer, oba byli pryč na kolech a vrátili se až někdy kolem čtvrt na osm. To, že maminka byla v domě a odskočila si na záchod, je lež," říká Bělovský.

A vzápětí názorně u houpačky ukazuje, jak se celá situace mohla podle jeho mínění seběhnout. „Tajfun mohl sedět opravdu tady na sedačce, jak tvrdí i oni. A podívejte: stačí malé zhoupnutí dozadu 
a dívka i s houpačkou se ocitnou v místech, kde seděl pes. Ten se jen lekl a nešťastně reagoval v sebeobraně," říká majitel psa, který je o jeho mírumilovnosti naprosto přesvědčen.

Tajfun je totiž na dětskou společnost zvyklý. „Vozím ho s dalšími zvířaty v rámci projektu na pražské základní školy jako ukázku dětem, které sice znají ze zoologické zahrady různá exotická zvířata, ale nikdy na vlastní oči neviděly krávu, koně, psa nebo kočku. Tajfun se mnou jezdí pravidelně mezi děti, denně jej hladí a hrají si s ním až dvě stě dětí," vysvětluje Bělovský.

A co předchozí kousnutí, 
o kterých mluvil Martin Klíma? „Ano, asi před rokem mu jedna dívka hrábla do misky 
s jídlem, tak se ohnal. A pak při hře s dítětem došlo ke škrábnutí za uchem. Ale ne 
k pokousání. Po kousnutí by byly viditelné přece dvě stopy zubů. Ten pes je opravdu mírumilovný, dobře vychovaný a bezdůvodně by nikdy nezaútočil," je přesvědčen jeho majitel.