„To znamená, že je prověřováno požití alkoholu a správnost dokladů. Když je vše v pořádku, může řidič odjet. Akce má zejména preventivní charakter a kontrolují se všechna projíždějící vozidla," vysvětlila policejní mluvčí Michaela Nováková.

Celkem dopravní policisté zastavili 774 vozidel. Zjistili devatenáct přestupků, z nichž jeden předali k vyřízení na kladenský magistrát ke správnímu řízení a zbylých osmnáct vyřídili na místě blokovou pokutou.

„Policisté vybrali téměř sedm tisíc korun. Jeden řidič byl pod vlivem alkoholu. Nejvíce řešily hlídky skutečnost, že osoba ve vozidle nepoužila bezpečnostní pásy či vozidlo mělo nevyhovující technický stav," dodala mluvčí Nováková.

Hlídky se také zaměřily na neosvětlené cyklisty, kontrolu taxíků a samozřejmě dbaly, aby řidiči dodržovali předepsanou rychlost.

Třídenní policejní akce

HLÍDKY KONTROLOVALY i alkohol v dechu. Sotva jedna dopravní akce skončila, začala v pondělí druhá, třídenní. Zatím při ní kladenští policisté zkontrolovali celkem 86 motorových vozidel a přitom zjistili dvaadvacet přestupků. Za tyto hlídky udělily blokové pokuty v hodnotě asi osmi tisíc korun.

„Nejčastější přestupky byly nepoužití bezpečnostních pásů a jízda bez dálniční známky, v místech, kde je nutná," řekla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Mezi zkontrolovanými vozidly bylo pět autobusů a třicet nákladních vozů. „Z toho bylo dvacet pět řidičů českých dopravců a pět zahraničních. U těchto pětatřiceti šoférů se dopravní policisté zaměřili především na dodržování přestávek a kontrolu technického stavu," uvedla policejní mluvčí Šteinerová.

Čtěte také: Zátah na mladé pijáky odhalil i uprchlíka