Start na Palachově náměstí se chystá v pátek 29. října na 16. hodinu; najíždět tam vozy budou už od 15.30. „Jde o nové místo startu, ale také prostor, kde si mohou příznivci prohlédnout historické závodní a sportovní automobily z celkem 12 zahraničních zemí – a samozřejmě také z bývalého Československa. Je to také šance například požádat o autogram tak slavné jezdce, jako je třeba norský závodník John Haugland, proslavený svými úspěchy se soutěžními škodovkami,“ zve Sirota do centra Prahy.

Kromě posádek z celé Evropy – od Portugalska po Rusko – mohou příchozí vidět i domácí jezdce. „Vedle legend našeho motosportu v čele s Milanem Zapadlem, Jiřím Moskalem, Pavlem Šofrem jsou na startovní listině i stálý příznivec této akce, aktivní soutěžák Marcel Tuček nebo čtvrtí v průběžné klasifikaci Mistrovství Evropy rallye historiků Vojtěch Štajf s Vladimírem Zelinkou,“ upozornil Sirota. S tím, že se startovním číslem jedna sjede ze startovní rampy československý reprezentant a multi šampión Jozef Studenič.

Zúčastněné jezdce a jejich vozy, mezi nimiž také nebudou chybět legendy motoristického sportu, však příznivci mohou spatřit i leckde jinde. Posádky se shromáždí v Radotíně – a před slavnostním startem na Palachově náměstí je ještě čeká tradiční prolog na hipodromu v Chuchli. Tam si od 15. hodiny mohou zájemci užít podívanou v rámci Show Sections. Přes zmiňované Všetaty se pak pojede na Liberec, kde účastníci rallye zůstanou dva dny a využijí i trasy tamějších legendárních rychlostních zkoušek. V libereckém Babylon Centru se v sobotu večer uskuteční i společenská akce.

V neděli se soutěž opět vrátí napříč středními Čechami do Prahy – s cílem v Radotíně (kde je první posádka očekávána v Kart-centru kolem 13.30). Ještě předtím se během cesty k hlavnímu městu proženou po silnicích v někdejším vojenském prostoru u Milovic, s čímž se počítá čtvrt hodiny před nedělním polednem. Ve Středočeském kraji, zvláště na pomezí Liberecka a Mladoboleslavska, ale budou jezdci k vidění i jindy – například Adventure Land u Bělé pod Bezdězem rallye navštíví hned dvakrát.