Doslova vrátit se do hry mu umožnil dar středočeských policistů a policistek, kteří pro něj mezi sebou společně s občanskými zaměstnanci krajské policie vybrali bezmála 124 tisíce korun; 35 tisíc přidala Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR. Připomněla to policejní mluvčí Barbora Schneeweissová s tím, že převzít šek si Jirka společně s trenérem Alešem Kisým přijel na středočeské policejní ředitelství již v polovině prosince. Tehdy se s ním setkali i ředitel Václav Kučera a jeho náměstci Jan Tulach a Ondřej Smotlacha.

| Video: Youtube

„Nový vozík s pořizovacími náklady 140 tisíc korun, které pro něj byly těžko dosažitelné, už má doma – a okamžitě si ho vyzkoušel i v praxi,“ informovala mluvčí o konkrétním výsledku projektu Přes bariéry s policií.

Ten se již čtyři roky – shodou okolností právě od roku 2018, který se pro Jirku stal osudným – zaměřuje na snahu přimět středoškoláky k aktivnímu pohybu. Umožňuje jim vyzkoušet si fyzické testy, které jsou součástí přijímacího řízení k policii; úspěšným maturantům současně hned předává informace o možnostech uplatnění ve služebním poměru. Dosud těmito testy prošlo přes 3,8 tisíce mladých lidí. Současně má akce charitativní podtext, kdy jsou poskytovány peníze na zkvalitnění života klientům vybraným Nadací Charta 77 – Konto Bariéry. Jirka byl už patnáctým – přičemž dohromady se podařilo předat už milion a čtvrt. Většinou šlo o příspěvky na speciální vozíky, ale také na bionické ruce nebo na individuálně přizpůsobené chodítko. Nebo i na léčbu a rehabilitaci.