Rekordní výsledky vykazovalo Letiště Praha v průběhu celého letošního roku a zařadilo se tak ve své kategorii (10-25 milionů odbavených cestujících) mezi provozně nejrychleji rostoucí letiště v Evropě. Důvodem narůstajícího počtu cestujících je podle vedení letiště atraktivita Prahy jako bezpečné turistické destinace a zároveň i schopnost a ochota Čechů více utrácet za létání.

K dnešnímu dni na pražském letišti přistálo a opět vzlétlo na 139 tisíc letadel. Cestující si nechali letos zatím odbavit na osm milionů zavazadel, přičemž na odletech to bylo zhruba 4,5 milionu zavazadel, zatímco na příletech odhadem 3,4 milionů zavazadel. Zhruba 100 tisíc zavazadel bylo zapsáno jako tranzitní, uvedlo letiště. 

Z 15 milionů cestujících jich bylo více než 12,7 milionů odbaveno pomocí 33 nástupních mostů, kterými Letiště Praha celkově disponuje. Zbytek cestujících byl odbaven ze vzdálených stání prostřednictvím autobusů. Těch má Letiště Praha ve svém vozovém parku momentálně celkem dvacet. 

Dlouhodobě jsou nejvíce využívány lety do Paříže, Moskvy a Amsterdamu. Podle posledních zveřejněných dat z letošního října cestovalo z Prahy do Paříže 69 tisíc cestujících. Přes 63 tisíc jich pak letělo do a z Moskvy a téměř 62 tisíc cestovalo do Amsterdamu, uvedl sever České noviny.

Letiště Praha ani při silné provozní zátěži nezapomnělo na aktivity v oblasti společenské odpovědnosti. Celkem v letošním roce podpořilo 121 realizovaných projektů například v oblasti ochrany životního prostředí nebo jazykového vzdělávání školáků. 

Pražské letiště soupeří o post nejrušnějšího vzdušného přístavu v postkomunistické střední Evropě zejména s Varšavským letištěm Fryderyka Chopina. To vloni zvýšilo počet cestujících o 15 procent na 12,8 milionu a v polovině letošního roku se pochlubilo silným růstem s průběžným stavem 7,4 miliony pasažérů.