Pražské letiště tak následuje příklady letišť, které už se nekuřáckou cestou vydaly. Jde o letiště ve Velké Británii, Španělsku, přes 600 letišť v USA či Rusku.

Zvýšení kvality 

„Domníváme se, že počty nekuřáckých letišť se budou postupně zvyšovat a chceme jít vstříc tomuto modernímu zdravému trendu. Zároveň jsme přesvědčeni, že toto rozhodnutí přinese zvýšení kvality a komfortu během pobytu na letišti pro většinu cestujících i zaměstnanců,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

„Jsme velikostí středně velké letiště s minimálním počtem transferujících cestujících, které může kuřácké požadavky do značné míry řešit venkovními prostory. Kuřákům je k dispozici 14 vyhrazených míst přímo před vstupy do budov,“ dodává.

Letiště informuje

Samotnému rozhodnutí předcházela analýza dosavadního fungování kuřáckých prostor a stížností cestujících. Letiště také zvažovalo bezpečnostní a provozní rizika, stejně tak jako nutné investice k vybudování trvalých kuřáren, které splňují legislativní nároky.

Zároveň také už o těchto krocích informovalo cestovní kanceláře a cestující na webu, sociálních sítích, informačním hlášením či v prostorách letištních terminálů.