Kvůli sněžení a také silné automobilové dopravě nabraly ráno v hlavním městě i jeho okolí zpoždění desítky tramvajových a autobusových spojů. Podle webových stránek Pražské integrované dopravy se u některých spojů blíží až 30 minutám. Meteorologové předpokládají, že by v hlavním městě a Středočeském kraji mělo sněžit do pátečního odpoledne až večera.

Průjezd některými místy také omezily havárie nákladních aut. Bylo to třeba u obce Slabce na Rakovnicku, u Tmaně na Berounsku, hlavní tah I/16 u Hořína na Mělnicku přibrzdil střet nákladního a osobního auta na kruhovém objezdu, hned čtyři kamiony zůstaly stát na kluzké vozovce u obce Podluhy na Berounsku. Dopoledne kolem deváté hodiny se objevily vážnější maléry na Nymbursku. U městyse Kounice uvízly na silnici II/272 dva nákladní vozy v příkopu.

Autobus s dodávkou se srazily v Jesenické ulici v obci Zlatníky-Hodkovice na Praze-západ, další autobus boural na Benešovsku – v ulici V Braňce v Čechticích. Naštěstí se nehoda obešla bez zranění, ale silnice druhé třídy II/150 byla u zemědělského družstva uzavřena.

Mluvčí krajské správy a údržby silnic Petra Kučerová ráno uvedla, že vozovky jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. „Na silnicích po chemickém ošetření leží zbytky rozbředlého sněhu, úseky udržované štěrkem jsou s vrstvou čerstvého sněhu krytou posypem,“ konstatovala.

Někde se však dalo projet jen s obtížemi. Policie ráno varovala třeba před silnicí druhé třídy II/101 u obce Škvorec okres Praha-východ s bezmála kilometrovým úsekem s kluzkou vozovkou a sněhovými jazyky. Či dokonce před hlavním tahem na Plzeň číslo 27 u Jesenice na Rakovnicku: na ledovku napadal sníh a komunikace zůstala v kopci nesjízdná. U této Jesenice také také bourala dvě nákladní auta na silnici II/228.

"Do 9 hodiny ranní měli středočeští policisté hlášeno celkem 15 dopravních nehod," sdělila policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

V obci Osek na havarovalo na silnici II/117 osobní auto, které sjelo do potoka. I za dne s vydatným sněžením nicméně policisté řešili také nehodu jízdního kola. Střet osobního auta s cyklistou byl nahlášen z obce Vrdy na Kutnohorsku; konkrétně z tamní Chrudimské ulice.

Kvůli sněžení a jeho následkům zůstaly některé oblasti zůstaly pro autobusy zcela neprůjezdné. S komplikacemi se setkali například cestující v okolí Klecan, Černošic, Berouna – tam se lidé nedostali k nemocnici autobusem od Mořiny, stejně jako Votic, Sedlčan, Čechtic či Nového Strašecí: tedy jak v okrajových částech kraje, tak i v jeho centrální části. Dokonce i v Praze kvůli špatné sjízdnosti nejely autobusy k zastávce Smíchovský hřbitov.