Informovali o tom náměstek primátorky Petr Dolínek a ředitel Institutu plánování a rozvoje (IPR) Ondřej Boháč. Soutěž na podobu lávek vypíše magistrátní odbor strategických investic, kterému připraví podklady IPR. Podle Boháče bude lávka podobně subtilní jako ta původní, aby nebyl narušen charakter Trojské kotliny. „Při přípravě podkladů také budeme vycházet z plánu obnovy Císařského ostrova," řekl Boháč. Na ostrově město nyní staví novou část Ústřední čistírny odpadních vod, poté ho chce celý rekonstruovat.

Stavbu podle Dolínka brzdí stávající legislativa, která je zdlouhavá a proces výstavby prodlužuje. "Považuji za absurdní, že jsme se všechny dotčené orgány shodly na řešení, město má na výstavbu peníze a naše vlastní pravidla a zákony nám brání v tom je postavit," řekl.

Dokud město nevysoutěží návrh nových lávek a dodavatele stavby, plánuje vytvořit provizorní most. Do konce ledna by měl odbor strategických investic navrhnout další postup. Město bude muset nejspíš vypsat veřejnou soutěž.

Trojská lávka se zřítila na začátku prosince a byli při tom zraněni čtyři lidé. Radní rozhodli, že každému z nich vyplatí jednorázový dar 50 tisíc korun. Případ vyšetřuje policie a rovněž odborníci. Zavedený přívoz již využilo přes 6 tisíc cestujících.