Včera slavnostně otevřená ledová plocha o rozměrech 30x15 metrů dnes ve 13 hodin zahájila ostrý provoz. Patronem hřiště se stal herec David Suchařípa, který v Karlíně bydlí, otevření se zúčastnili pražská primátorka Adriana Krnáčová, zástupci starosty Prahy 8 Radomír Nepil a Petr Vilgus a ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

„Všechna tři kluziště koupila Praha 8 do svého majetku a budou tak sloužit veřejnosti i v následujících letech. Ve výběrovém řízení byla vysoutěžena jejich cena 22 125 150,- Kč, na jejich pořízení přispěl značnou měrou magistrát,“ uvedl místostarosta Nepil. Městská část bude hradit náklady na elektrickou energii, zbytek pokryje provozovatel z regulovaného vstupného.

Provozní doba je vždy do deváté hodiny večerní, ve všední dny bude otevřeno od 13, o víkendech od 9 hodin. Děti do 150 cm mají vstup zdarma, ty nad tuto výšku zaplatí 30 a dospělí 40 korun za 150 minut zábavy. K dispozici je i půjčovna bruslí a helem.

Objekt bývalých kasáren v Karlíně patří ministerstvu spravedlnosti. Od jara letošního roku provozuje jeho jižní část a vnitroblok spolek Pražské centrum. Díky jeho projektu Kasárna Karlín se místo stalo významným centrem společenského dění v této městské čtvrti.