Když před devátou večer žabí muži nález vyzdvihli, ukázalo se, že jde spíš o kosterní ostatky. Je možné, že ve vodě strávily celé roky.

Práce pod vodou se staly velmi náročnou operací - hlavně s ohledem na to, aby během operace nebyly zničeny případné stopy, které by mohly nasvědčovat pro možný násilný trestný čin.

Za jakých okolností neznámý člověk zemřel i jak a kdy se jeho tělo dostalo do vody (to vše totiž spolu mohlo, ale také nemuselo vzájemně souviset), zůstává předmětem šetření.

Prozatím se pátrá po totožnosti nešťastníka; nejsou ani informace o tom, že by na přehradě mělo být pátráno po utonulé osobě. Klíčové informace by měly poskytnout závěry znalců z oboru soudního lékařství.

Kostru z přehrady prozkoumají antropologovéSamé otazníky se zatím pojí s víkendovým nálezem na Slapech na Praze-západ, na který v sobotu po ponoru do 20metrové hloubky poblíž kempu Skalice upozornil sportovní potápěč. Objevil lidskou kostru, která pod vodou mohla strávit i řadu let.

Po několikahodinovém úsilí, provázeném také podvodním dokumentováním místa nálezu, se policejním potápěčům podařilo ostatky vyzvednout sobotu večer. Více kriminalisté zatím nevědí, uvedl v pondělí Jakub Vinčálek z ředitelství středočeské policie.

Konstatoval, že probíhá šetření k totožnosti zesnulého i ke způsobu, jakým zemřel. „Kosterní pozůstatky budou podrobeny antropologickému zkoumání v kriminalistickém ústavu," konstatoval.