Mezi nimi rozhodoval v posledních 15 letech o směřování Mladé Boleslavi Beznoska, původem Kladeňák, někdejší profesionální hokejista i středoškolský pedagog, byl do funkce městského zastupitele zvolen poprvé v roce 2002. Tehdy Občanská demokratická strana volby vyhrála, ale zůstala v opozici.

„Stále si přesně vzpomínám, jak jsem tenkrát 3. listopadu kráčel poprvé na magistrát na jednání zastupitelstva a s trochu roztřeseným hlasem se hlásil o slovo. To už je dávno," říká dosluhující poslanec. 

Ke slovu se tak Beznoska naplno dostal až o čtyři roky později, kdy ODS radnici ovládla a primátor Raduan Nwelati mu nabídl post prvního náměstka. Ten zastával až do roku 2014, kdy se funkce vzdal - to už totiž několik měsíců zasedal v Poslanecké sněmovně.

Mnoho zajímavých příběhů

„Za těch patnáct let jsem prožil spoustu zajímavých příběhů. Kdykoliv jdu po městě, vybavuje se mi příběh té které investice, u jejíž realizace jsem byl. Ne že bych byl nostalgik, ale těším se na to, až jednou půjdu po městě s vnučkou a budu jí o tom, že to byla také trochu zásluha dědy, jak město dnes vypadá, vyprávět," pokračoval.

Přestože členství v kolegiu NKÚ, kam jej nominovala a schválila Poslanecká sněmovna, si od něj žádá, aby se vyvázal ze všech politických i statutárních funkcí, Mladé Boleslavi nehodlá dát tak docela vale.

„Vytvořil jsem si tu pevné vazby a snad nikdy jsem se s nikým nepohádal tak, aby některé dveře zůstaly navždy zavřené. Rád se sem budu vracet a diskutovat témata, která jsou pro mě důležitá, nebo poskytovat radu těm, kteří o ni budou mít zájem," uvažoval o budoucnosti Beznoska.

Využití potenciálu Jizery k rekreaci

A jaká agenda by jej aktuálně zajímala? Kromě témat, jakými je odpadové hospodářství a další rozšiřování města, by to bylo například větší využití potenciálu řeky Jizery k rekreaci nebo vybudování městské galerie, jakéhosi centra umění, kde by byly veřejnosti k dispozici rovněž tvůrčí dílny.

Na post zastupitele už Beznoska rezignoval tento týden, poslaneckého mandátu se vzdá v druhé polovině února. Pak už bude jeho úkolem dohlížení na hospodaření státu a zadávání státních zakázek.

„Do vysoké politiky jsem odcházel s tím, že jsem si ji chtěl vyzkoušet. Má očekávání se nakonec potvrdila a musím říct, že práce na městě mi byla bližší," dodává. Přesto žádné zkušenosti nelituje.

Čtěte také: Adolf Beznoska míří do Nejvyššího kontrolního úřadu, jako poslanec končí