Neznámý byl objeven 19. října v místech zvaných ve Vejplaném. Dle dosud zjištěných informací se tam zdržoval zhruba měsíc před jeho nálezem. S největší pravděpodobností bydlel ve stanu modré barvy typu. Mohlo se tedy jednat o občana bez domova.

„Zemřel pravděpodobně na podchlazení, cizí zavinění nebylo zjištěno. U mrtvoly byl nalezen kapesní kalendář, ve kterém byla poznamenána jména Románek, Míša, Richard, Kája a odkaz na datum 7. září 2013, který se vztahoval na město Kladno. Tělo bylo bez tetování, bez jizev po operacích či úrazech," uvedla mluvčí policie Michaela Richterová.

Rekonstrukce podoby mrtvéhoDle vyjádření soudního znalce se jednalo o muže ve věku 28 až 40 let, měřil 182 centimetrů, vážil 43 kilogramů. Měl modré, modrozelené až zelené oči. Na sobě měl také bavlněné černé triko s potiskem hlavy hada - kobry a nápisem Motor Harley Davidson a ještě další černé bavlněné triko. Jeho vlasy byly hnědé, zhruba 13 centimetrů dlouhé, oboustranně s čelními kouty. „Pod nosem nosil hnědavý prošedivělý knír a na bradě šedivé strniště," upozornila Richterová.

Muž byl oblečený do takzvané maskáčové bundy, která byla na druky a zdrhovadlo. Jeho kalhoty byly šedivé barvy. Pod maskáčovou bundou byla sportovní bunda modrošedé barvy značky Nike se zdrhovadlem, pod bundou tyrkysově modrá mikina, vpředu s potiskem a nápisem For youth only. Pod kalhotami byly teplákové kalhoty černé barvy a na nohou šedivé bavlněné ponožky.

„Pokud jste zaznamenali ve svém okolí pohyb muže odpovídajícího popisu či portrétu, nebo jste již delší dobu neviděli svého kamaráda, souseda či známého, obraťte se, prosím, neprodleně na linku 158," zdůraznila Richterová.