Minulý měsíc byla v Brdech rozsáhlejší policejní akce s nasazením několika vozů a čtyřkolek kvůli dopravě. Policisté vyzkoušeli při akci i drony.

Bezpilotní letadla poskytla Správa informačních technologií města Plzně a pomáhaly sledoval vjezdy motorových vozidel do chráněné krajinné oblasti. Policisté pak záběry z dronů sledovali na zemi na monitorech a podle potřeby se vydali zkontrolovat auta uvnitř chráněné oblasti.

Navýšení počtu policistů

„Protože část oblasti v Brdech spadá do působnosti příbramské policie, byl už před časem povýšen počet mužů zákona o deset tabulkových míst na Obvodním oddělení Příbram - venkov. Kvůli výjezdům do Brd má policie dvě nové čtyřkolky a dvě terénní vozidla značky Volkswagen Amarok a Hyundai ix35," řekla už před časem policejní mluvčí Monika Schidlová.

Aktivitu policie chválí šéf Správy Chráněné krajinné oblasti Brdy Bohumil Fišer. „Jsme rádi, že policie dohlíží v CHKO Brdy nad dodržováním zákazu vjezdu. Její činnost je znát a oproti loňsku citelně poklesla doprava v chráněné oblasti," konstatoval Fišer.

Čtěte také: Začalo vyznačování hranic Chráněné krajinné oblasti Brdy