K činu došlo již před dvěma měsíci, konkrétně v noci ze 14. na 15. listopadu, ale pachateli se stále daří unikat. Policisté věří, že změnit by to mohlo zveřejnění kamerových záběrů z prodejny - pokud se ozvou svědci, kteří muže ze záznamu poznají a policii poradí, kde ho hledat.

Samotné vloupání nebylo svým provedením nijak výjimečné. Zdeněk Chalupa z policejní centrály pro Prahu-venkov: Jih připomněl, že zloděj pod rouškou tmy vnikl do prodejny, kterou celou prohledal, a odnesl si cigarety, zapalovače, cukrovinky, stírací losy a další zboží za více než 55 tisíc korun.

„Na kamerových záznamech pořízených v okolí a v prodejních prostorách obchodu byl zachycen pohyb neznámého muže ve věku 30 až 50 let, štíhlé asi 190 cm vysoké postavy, bílé pleti, pravděpodobně tmavých kratších vlasů. Na očích měl nasazeny dioptrické brýle se silnými černými obroučkami a na hlavě tmavou kšiltovku. Oblečen byl do džínových kalhot, tmavé bundy s kapucí, kde na její zadní a přední levé straně je umístěn světlý text na tmavém podkladu," shrnul Chalupa dosud zjištěné poznatky k osobě pachatele.

Policisté si rádi pohovoří i se zákazníkem

Záběry pořízené ve tmě sice nepřekypují kvalitou, nicméně policisté ještě mají v rukávu trumf: kamerový záznam z podvečera, kdy byla prodejna dobře osvětlena. Předpokládají totiž, že dotyčný, vydávající se za zákazníka, byl obhlédnout prodejnu už několik hodin před činem. Tehdy si přes tmavou bundu oblékl rozepnutou zimní bundu v kombinaci tmavých a světlých odstínů modré barvy - a místo kšiltovky si na hlavu nasadil pletenou čepici s bílými a černými proužky.

I pokud by se nakonec ukázalo, že šlo o jiného muže, který s krádeží neměl nic společného, tak jak tak by policisté s tímto zákazníkem rádi hovořili. „Výpověď této osoby může přispět k vysvětlení nejasných okolností tohoto případu," poznamenal Chalupa.

Jakékoli informace, které by mohly pomoci k nalezení muže z kamerového záznamu, přivítají policisté na telefonním čísle 974 882 770 - případně se svědci mohou zastavit přímo na jesenickém obvodním oddělení.