„Navíc byl navýšen počet policistů o deset tabulkových míst. Nejen v souvislosti s tím přibírá Policie ČR do svých řad nové kolegy. V celém Středočeském kraji aktuálně chybí 131 policistů," sdělila Monika Schindlová. Informace o práci u policie lze najít ZDE.

Chráněná krajinná oblast Brdy vznikla 1. ledna na území někdejšího vojenského újezdu a v oblasti jižních Brd. Její celková rozloha je 345 kilometrů čtverečních, na jejím území je 5 přírodních rezervací, 3 přírodní památky a 18 evropsky významných lokalit. Chráněná krajinná oblast se rozkládá na území Středočeského a Plzeňského kraje. Území se člení do 4 zón odstupňované ochrany přírody.

Pyrotechnický průzkum a nové trasy

Veřejnosti se otevřelo maximálně 30 procent území bývalého újezdu. Lokality, které nebude využívat armáda, budou zpřístupněny, až skončí povrchový pyrotechnický průzkum. Termín je do konce roku 2017. 

Už letos, až k tomu bude ideální počasí, vyrazí značkaři Klubu českých turistů do terénu vyznačit nové trasy. Na nové trasy v Brdech se chce napojit i Příbram, která ve vzniku chráněné krajinné oblasti vidí příležitost pro rozvoj cestovního ruchu. Podle starosty Jindřicha Vařeky se pracuje na projektu stezky, která spojí Brdy s příbramským lesoparkem Litavka.

Čtěte také: Ministr Stropnický symbolicky předal Brdy ministru životního prostředí