Opakované výzvy v médiích, v nichž policie žádala veřejnost o spolupráci, sice nepřinesly žádný ohlas – kontakt na muže, který podle svých slov neměl ani tušení, že se po něm pátrá, se ale policistům podařilo najít přes jeho známé, informovala o víkendu Eva Stulíková z benešovského územního odboru středočeské policie.

„Nic konkrétního se ale od něj bohužel nedozvěděli. Zjistili pouze to, že je v pořádku, má práci a zázemí," konstatovala. Nepotvrdily se tak předpoklady, že muž, jenž kdysi bydlel v Poříčí nad Sázavou, kde se však už velmi, velice dlouho neukázal, by se mohl pohybovat mezi pražskými bezdomovci.

K tomu vedla indicie z podzimu roku 2008, kdy měl být viděn v Opletalově ulici v centru Prahy. Tehdejší svědectví hovořilo o tom, že působil zanedbaným dojmem a jeho zevnějšek byl neupravený.

Nově oživilo pátrání nedávné zjištění policejních detektivů, že muž, který v pátrací databázi figuroval již od 21. října 2009, navštívil v roce 2013 Městský úřad v Benešově. Nechal si tam zhotovit nový občanský průkaz náhradou za starý, jehož platnost vypršela už v roce 2007. Fotka na doklad, na níž muž vypadal podstatně starší, než by odpovídalo jeho věku, přitom jen podporovala domněnky, že by se pohřešovaný muž mohl pohybovat v prostředí, kde návštěva holičství nepatří zrovna k nejběžnějším starostem.

Běžné postupy nefungovaly

Policie nicméně od počátku připomínala, že úvahy o tom, že by pohřešovaný mohl pobývat mezi osobami bez přístřeší – snad někde v hlavním městě, ale i kdekoli jinde – představují jen jednu z možnosti. Nevylučovali ani variantu, že mohl vycestovat i do zahraničí.

Běžnými policejními postupy se o pohřešovaném nepodařilo vypátrat žádné další podrobnosti. Ukázalo se, že nepobírá sociální dávky a jeho údaje nefigurují v policejních evidencích – ať už v jakýchkoli souvislostech. Mnoho navíc ostatně policisté nevědí ani dnes (jen to, že muž je v pořádku – a není důvod se znepokojovat).