Celý týden se řidiči i sympatizanti mohli zúčastnit speciálně připraveného programu. Už v neděli všichni vyrazili na rallye, které spíše než o soutěži je pro zábavu.

Do Rakouska se na celý týden vypravil i plzeňský fotograf Deníku Vlastimil Leška se svým bratrem. „Je to taková sranda ralley. Museli jsme zjistit třeba počet vlajek na jednom konkrétním náměstí. Nejde tam o rychlost, ale o pozornost," vysvětlil fotograf.

Poznávání 
Dolního Rakouska

Výborná poloha Hollabrunnu umožnila účastníkům Škoda Tour, aby se vydali do okolí na výlety třeba po stopách vína, nebo navštívili hlavní město Vídeň. Ve středu pořadatelé naplánovali den se Škodou.

Už od rána se všechna auta šikovala do špalíru, aby spanilou jízdou přijela do centra města. Domluva byla jednoduchá. Nejdříve vyjela nejstarší auta. Kolonu tak vedla bílá Škoda Popular 1100 OHV z roku 1939. Na přední části vlála norská vlajka majitele. Vedoucí auto tak mělo symbolický význam, protože příští ročník se pojede právě v jejich zemi.

V koloně pak pokračovaly hlavně felicie s otevřenou střechou a nechyběly ani octavie. Za ně se potom zařadily další značky, které se už také můžou řadit mezi veterány. Byly to hlavně rapidy a nesměly chybět také Škody 120, které kralovaly českým silnicím. Do průvodu se zapojila i česká posádka bratrů Leškových s favoritem. Postupně se pak řadila novější auta, takže nechyběly nové octavie a další novější, jako Yeti, Rapid nebo Octavia RS.

Hučení jako v Babylonu

Hollabrunnské náměstí se zaplnilo auty, která byla naleštěná a připravená ukázat se v celé kráse. Majitelé se potkávali a díky množství národností to na dlážděných kostkách hučelo jako v Babylonu.

Každý účastník dostane pokaždé výroční odznáček, který si připne na speciální kravatu kolem krku. Předseda autoklubu Škoda Josef Pálka nosí už pěknou řádku a ještě se mu tam všechny odznáčky nevejdou.

„Jsme taková veliká parta. Dřív se podobné srazy konaly také kvůli tomu, aby se za komunistů potkaly například rodiny ze západního a východního Německa," vzpomíná na minulé ročníky. Spousta účastníků také navazuje mezilidské vztahy, dokonce se konaly už dvě velké mezinárodní svatby příznivců škodovek.

Z České republiky se srazu zúčastnil také dlouholetý pracovník Škodovky Bohuslav Čtvrtečka.