Jen namátkou. Nepřehlédnutelný byl motocyklista Stanislav Bárta na replice kostitřasu z roku 1890, dále Ford T z roku 1924 Václava Dytrycha, další stovka vystavených veteránů, ale také posádky ve slušivých dobových kostýmech.

Lví podíl na povedené akci měla ředitelka okruhu. „Na přípravě pracuji průběžně celý rok. Oslovovala jsem autokluby, zajišťovala jsem trasu jízdy, doprovodné akce, muziku, mažoretky, stánky, hasiče i policii," přiznala Klára Klímová. Pro úplnost trochu historie. Ta sahá do padesátých let.

V té době byl uspořádán automobilový a motocyklový závod pod názvem Lidický okruh. V roce 1958 se jel okruh naposled. Po dlouhých letech se Lidický okruh obnovil loni na památku mrtvých lidických občanů. Zúčastnilo se ho 98 vozů a motocyklů a trasa měřila sedm kilometrů.

„Máme registrováno sto osm přihlášených a mnoho nadšených diváků. Trasu Buštěhrad, Hřebeč, Makotřasy jsme prodloužili na sedmnáct kilometrů. Při této příležitosti slavnostně otevřeme zrenovovaný park 
v centru obce. Ještě nás čeká rekonstrukce obchodního centra a zahrady ve školce," dodala starostka Lidic Veronika Kellerová.

Úderem sobotního poledne bylo rozhodnuto o cenách, a tak mohla starostka obce slavnostním mávnutím praporku dát do pohybu spanilou jízdu veteránů.

Břetislav Kostka