Rekonstrukce je v režii města, zaplatí za ni osm milionů korun. „Tato částka se celá investuje do prostorů kotelny a strojovny pod bazénem. Zkráceně – vymění se dva parní kotle za tři teplovodní o menším výkonu, nahradí se parní rozvody, instalují se nové zásobníky na teplou vodu, zrekonstruuje se vzduchotechnika a vše bude řídit nová regulace, takzvaná MaR," říká ředitel zařízení Jiří Holobrada.

Sportovní zařízení města z vlastních peněz získaných z tržeb provádí v době odstávky opravy starého litinového potrubí a nahrazuje jej plasty. Další změna, kterou podle Holobrady návštěvník zaznamená, jsou nově vymalované šatny a sprchy.

Změny zaznamenají i školáci

„Školní a předškolní výuka plavání zaznamená nové plavecké pomůcky, jako plavecké desky, dráhy, pásy a plováky. Pro děti z plavecké výuky bude velká změna u dětského bazénu. Opravujeme zde hygienické zařízení, které podle nových hygienických norem, obsahuje závěsné WC, sprchu a umyvadlo," pokračuje ve výčtu novinek Holobrada.

Co se týká rekonstrukce sprch a vlastního velkého a dětského bazénu, na to je potřeba odstávky delší. Návštěvníci bazénu by se podle plánu mohli dočkat otevření už 15.září.