Nástroj, který byl na boleslavském "autobusáku" umístěn občanským sdružením Téma dne a jehož posláním bylo zvelebit ne právě útulný prostor, před pár týdny nejprve začal rušit řidiče autobusů, kteří také kvůli tomu sepsali stížnost. Poté se piano stalo terčem útoku neznámého vandala.

„Někdo se pokusil piano umlčet vhozením odpadků do jeho útrob, úspěšný byl ale až pokus, který hrubou silou vyrval kladívkový mechanismus. Spolupracujeme s většinou pianových aktivistů a máme přehled o tom, jak si jednotlivé kusy vedou po celé republice. S takovou agresivitou jsme se však nikde nesetkali," říká Jan Kurka z občanského sdružení Téma dne, které se o piana na Mladoboleslavsku stará.

Jedním dechem ale dodává, že po dohodě se zástupci dopravců, správcem areálu a městskou policií se nyní podařilo najít pro nástroj nové místo.

Opravené piano je nyní případným hráčům k dispozici na okraji areálu u nástupiště číslo 20, a zatím se to setkává s pozitivními ohlasy všech zúčastněných. Byl tím elegantně vyřešen problém s tím, že betonová střecha nesla zvuk piana po celém areálu a hudební produkce tak skutečně mohla někoho rušit.