Odchycených psů má městská policie v "městě perníku" několik do týdne. Ale jeden tulák to vzal opravdu ve velkém. Na pardubické hlavní nádraží zavolali strážníky poté, co se ve vlaku jedoucím z Prahy našel kokršpaněl. Psa tedy na hlavním nádraží vyzvedli a protože majitel neponechal nic náhodě, na obojku zvířete našli uvedené telefonní číslo. Jaké ale bylo překvapení, když se strážník dovolal majiteli až do Prahy. Ten však obratem kontaktoval svou známou z Pardubic, která fenku od strážníků převzala.

close Nemít číslo majitele na obojku, koho by napadlo, že fenka přijela do Pardubic až z Prahy? info Zdroj: Městská policie Pardubice zoom_in
„Žena také strážníkům vypověděla, jak se celá situace seběhla. Fenku v Praze vylekalo auto a tak se dala na útěk. Vystresovaná prý skočila do metra a na Smíchově nastoupila do vlaku směr Pardubice, kde si ji převzal náš strážník,“ uvedla mluvčí pardubické městské policie Lenka Uskobová.

Bez telefonního čísla na obojku by bylo setkání majitele a jeho psí kamarádky minimálně ztížené, ne-li nemožné. Koho by napadlo, že pes, který cestuje vlakem do Pardubic, má za sebou takovou nechtěnou cestu. „I v rámci prevence uvádí náš strážník „odchytář“ Pavel Antoch, že nejlepší způsob, aby se ztracený pejsek vrátil majiteli, je napsané telefonní číslo na obojku. Jeho slova, podpořená 23letou zkušeností, se tímto příkladem určitě naplnila,“ dodává Lenka Uskobová.