Na oslavu první várky přichystal pivovar na víkend 13. a 14. prosince speciální jubilejní prohlídky pivovaru a velkopopovickými sládky vedenou mimořádnou školu čepování piva.

Zakladatelem velkopopovického pivovaru byl baron František Ringhoffer. Ten přikoupil v roce 1870 ke svému kamenickému panství panské državy včetně Velkých Popovic s hospodářským dvorem.

Významný průmyslník měl smělé plány a rozhodl se postavit nový pivovar právě ve Velkých Popovicích. Průzkumné vrty potvrdily, že v okolí byl vysoce kvalitní zdroj pitné vody. A tak v roce 1871 začaly na okraji Velkých Popovic u rybníka v sousedství hospodářského dvora zemní práce.

Pro každého návštěvníka dárek

„První várka piva byla v Pivovaru Velké Popovice uvařena v 60hektolitrovém kotli 15. prosince 1874 a o rok později již bylo uvařeno a prodáno 18 tisíc hektolitrů piva," uvádí ředitel pivovaru Velké Popovice Jaroslav Hacko. Během několika let se díky oblibě velkopopovického piva stal pivovar třetím největším v zemi.

Každý návštěvník, který se o víkendu před 140. výročím první várky zúčastní jubilejní prohlídky pivovaru nebo školy čepování se sládkem, získá zdarma dárkové balení piva Velkopopovický Kozel.

Narozeninové vstupné

„A pokud bude některý z návštěvníků slavit 13., 14. nebo 15. prosince narozeniny a vydá se na prohlídku nebo na školu čepování do Velkých Popovic, dostane zdarma originální kozlí trkací půllitr," řekla vedoucí Návštěvnického centra pivovaru Velké Popovice Eva Kršňáková.

„Navíc budeme mít tento víkend v Kozlím obchůdku gravírovací stroj a návštěvníci si přímo na místě budou moci pořídit rohatý půllitr Kozel s vlastním jménem za speciální cenu 100 korun," dodala.

Škola čepování začíná v sobotu i v neděli v 13, 14 a 15 hodin. Prohlídky pivovaru začínají v 13.30, 14.30 a 15.30 hodin. Vstupné na prohlídku nebo školu čepování je také narozeninové, a to 70 korun. Škola čepování, dárkové balení piva a kozlí trkací půllitr jsou pouze pro osoby starší 18 let.

Více informací najdete na webu www.pivovar.kozel.cz.