"Ohlášenou rezignaci pana Ondráčka vítáme jako splnění toho, oč usilovala naše petice i včerejší (pondělní) protestní shromáždění po celé zemi. A je skvělou zprávou, že ozvat se proti návratu komunistů k moci má smysl," sdělila dnes organizátorka demonstrace Lucie Kohoutová. Je přesvědčena, že hlavní zásluhu na Ondráčkově rezignaci měly právě pondělní protesty.

"Desítky tisíc občanů svou účastí i podpisy jasně ukázaly, že jim záleží na dalším vývoji politické situace u nás daleko více než stávající vládě. A že veřejnost odmítá návrat komunistů všeho ražení a nástup ostatních extremistických tendencí k moci," uvedla.

Ráda by, aby si politická reprezentace plně uvědomila rozsah pondělní akce a aby v budoucnosti jednala ve prospěch občanů i bez nutnosti takových shromáždění. Petici proti zvolení Ondráčka podepsalo při pondělních protestech asi 14 tisíc lidí. Podle Kohoutové zhruba polovina podpisů pochází z demonstrace v Praze, kde organizátoři odhadli počet účastníků na 20 tisíc. Operátor T-Mobile uvedl, že podle analýzy jeho dat se demonstrace na Václavském náměstí zúčastnilo přibližně 25 tisíc lidí.