Lidé vyšli do ulic opět po týdnu. Tentokrát požadují předčasné volby coby řešení politické krize v zemi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. V centrech velkých měst na Slovensku se shromáždily tisíce lidí. V Praze demonstrují stovky lidí. "Žádná rošáda nemůže vrátit důvěru občanů," podotkl například jeden z organizátorů v Praze. 

Na pódiu na Václavském náměstí se střídají řečníci, demonstraci přišel podpořit také slovenský zpěvák Miroslav Žbirka. 

"To, co jste udělali, nám nestačí. Chceme vidět změny i v justici, v každé jednotlivé instituci, která nám má sloužit," ozývá se podle slovenského serveru Sme.sk z tribuny na náměstí SNP v Bratislavě. Toto náměstí je kompletně zaplněné. Lidé křičí: "Dost bylo Smeru. Hanba, Hanba." Dalších šest tisíc lidí podle odhadu Sme.sk demonstruje v Prešově, zaplněné je i Trojičné náměstí v Trnavě, už zmíněná hlavní třída v Košicích a další místa.

Minulý týden Slováci demonstrovali proti vládě premiéra Roberta Fica, který ve čtvrtek podal demisi. Současná tříčlenná koalice, složená ze Směru-sociální demokracie (Směr-SD), Slovenské národní strany a Mostu-Híd, ale sestavuje nový kabinet, jehož premiérem má být dosavadní vicepremiér a místopředseda Ficovy strany Směr-SD.

"Vláda sice podala demisi, ale v pozadí zůstávají titíž lidé," tvrdí organizátoři protestů, občanští aktivisté Karolína Farská a Juraj Šeliga. Podle nich se lídři koaličních stran snaží udržet u moci za každou cenu, což má dokazovat, že se snaží zamést pod koberec korupční kauzy, o nichž psal i zastřelený Kuciak.

Před týdnem přišlo na protivládní protest do Bratislavy podle některých odhadů až 50 tisíc lidí. Šlo tak o největší demonstraci od protikomunistických mítinků v roce 1989.