K nepříjemné situaci došlo v úterý kolem poledne. „V době od 12.20 do 12.40 zatím neznámý pachatel odcizil na WC kavárny zapomenutou kasírtašku. V té bylo 26 500 korun," řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Smutná obsluha kavárny tak ještě má naději, že se ve zloději probudí svědomí a nalezenou kasírku vrátí. Určitě si však situaci zapamatuje do konce života a velmi pravděpodobně už nikdy kasírku na toaletě nezapomene.

Kostomlaty: lump vybílil hospodu

Kostomlatská restaurace Sokolovna, kterou někdo vykradlPakliže v předchozím případě udělala zloděje nabídnutá příležitost, pak o plánovaném nájezdu na restauraci Sokolovna v Kostomlatech ze strany chmatáka nemůže být pochyb.

Hospoda u fotbalového hřiště je relativně častým terčem zlodějů. Tentokrát se dovnitř dostal přes rozbití okna. „Do restaurace vnikl v noci na úterý. Rozbil skleněnou výplň okna, prohledal prostor výčepu a překonal dveře do skladu," popsala první okamžiky při krádeži Potočná.

Ve skladu už darebák našel to, co hledal. „Odcizil kartony cigaret, lahve alkoholu, hotovost ve výši 11 tisíc korun, cukrovinky a další zboží," vyjmenovala policejní mluvčí. Celkem tak byla škoda sečtena na 45 tisíc korun.

Kersko: z bouráku bral dolary

Do třetice úterní zlodějina, která souvisí s pohostinským zařízením. Ačkoliv v tomto případě hrálo hlavní roli auto zaparkované na parkovišti před ním.
A to ne ledajaké auto. Před motorestem Ohio v Kersku parkovalo v úterý navečer poměrně luxusní žihadlo. Jednalo se o Porsche Panamera, jehož cena se podle vybavení 
a typu pohybuje mezi 2 a 3 miliony korun.

Jeho majitel zřejmě musel být rozčarován, když objevil na parkovišti svého miláčka 
s rozbitým sklem u zavazadlového prostoru. „K celé události došlo v době od 18.40 do 19.45 hodin. Zloděj rozbil skleněnou výplň pátých dveří v hodnotě 20 tisíc korun. Zevnitř vozu pak odcizil notebook v černé látkové brašně, diář a 200 amerických dolarů. Celkem byla škoda vyčíslena na 47 800 korun," uzavřela Potočná.

Na závěr snad jen otřepané, ale stále platící policejní klišé: auto není trezor a nechávat 
v něm cokoliv cenného je hazard. To už ví i majitel luxusního Porsche.