"Rád bych navázal na to, co dobrého se v Berouně za doby působení starostky Šárky Endrlové podařilo. Jako místostarosta jsem se na řadě těchto věcí podílel. K mému zvolení na post starosty přistupuji s velkou pokorou, uvědomuji si, že je to funkce náročná. Nesmíme ale nikdo z nás zapomenout, ani ti nalevo, ani ti napravo, že nám jde o Beroun," konstatoval ve své děkovné řeči nový starosta Berouna Ivan Kůs.

Zastupitelé také zvolili nové radní. K Ivanu Kůsovi (ČSSD), Dagmar Pěničkové (ČSSD) a Josefu Štěpánkovi (NB) tak přibyl Michal Mišina, který funkci radního získal automaticky s křeslem místostarosty. Protože ale odstoupili Ivo Hojka (NB) a Patrik Brodan (TOP 09) bylo potřeba dovolit další členy. Volné zůstalo i místo po Šárce Endrlové, když se vzdala funkce starostky.

Staronové tváře

Do sedmičlenné rady tak bylo potřeba zvolit nové tři tváře. I když se spíš hodí napsat staronové. Na jedno z volných křesel radních se totiž vrátila Šárka Endrlová (NB), dále k ní přibyla Eva Chlumská (NB) a Vratislav Randa (ODS). 

Kdo čekal, že si vítězové voleb Nezávislí Berouňáci uhájí alespoň většinu v radě, je nejspíš zklamán. Problém je i v tom, že všichni jejich zvolení zastupitelé se v radě již vystřídali, někteří během volebního období na tento post postupně rezignovali.

Čtěte také: Starostka Berouna rezignovala. Přinutily ji k tomu dlouhodobé zdravotní problémy