Sslavnostní otevření se uskutečnilo za účasti policejního vedení a zástupců místní samosprávy. Starostka Čisté Blanka Čebišová například zdůraznila: „Mám ze změn i z toho, že zůstává policejní oddělení v Jesenici zachováno, radost, neboť je s nimi výborná spolupráce. Kdykoli máme v obci nějaký problém, tak nám pomohou, a proto bych jim ráda za spolupráci touto cestou poděkovala."

Mluvčí policie Lenka Křišťálová k obnově uvedla: „Změnou prošly vnitřní prostory tak, aby byly v jednotném stylu s ostatními již zmodernizovanými služebnami Policie České republiky. Nově zrekonstruované prostory nyní policistům nabízí lepší a modernější zázemí a podmínky pro výkon služby."

Lepší podmínky jak pro policisty, tak pro občany uvítal starosta města Jesenice Jan Polák. Jediná připomínka ke vzhledu „verandy" u vstupu se podařila vyřešit a vzhled budovy teď dobře zapadne do plánované rekonstrukce Mírového náměstí. „Při rekonstrukci plánujeme větší počet parkovacích míst. Doufám, že po rekonstrukci bude služebna nadále zachována a budeme dobře spolupracovat tak, jako doposud," řekl Jan Polák.

Podrobněji změny, kterými jeho oddělení prošlo, popsal všem zúčastněným velitel jesenického policejního obvodu Petr Diviš, který mimo jiné shrnul: „Jsme moc rádi, že je už vše hotovo, že si máme kam dát věci, kam si sednout a že už nejsme druhořadí, neboť zvláště v tom přechodném období už byly tyto prostory nevyhovující. Je to velká úleva."

Dort potažený marcipánem s logem Policie ČR

V Hořesedlích přivítal sváteční delegaci velký dort potažený marcipánem s logem Policie České republiky. Vedoucí hořesedelského policejního oddělení Hana Martinovská konstatovala: „Moji kolegové a já jsme rádi za toto zpříjemnění prostředí a větší komfort pro občany, kteří se na policii obrátí a přijdou na služebnu řešit své problémy."

Po vstupu příchozí vkročí do prostorné čekárny, která byla původně dozorčí službou a čekárnou zároveň. Zvětšila se i místnost pro dozorčí službu. Vešel se tam i stůl navíc, takže nyní mají policisté po ruce internet a nemusí pro informace odbíhat do patra. Mimo jiné tu ještě vznikly dvě nové kanceláře pro potřeby kriminální policie a vyšetřování.

Služebna v Hořesedlích je tedy celá po rekonstrukci a má bezbariérový přístup. Lidem na vozíčku poslouží plošina. Během necelých dvou měsíců provozu ji už využili dva lidé. V budově je také dostatek prostoru pro případné zřízení dálniční policie po stavbě nové rychlostní silnice R6. „Při rekonstrukci se s tím nepočítalo, ale prostory na další případné rozšíření tady jsou. S kolegy z Jesenice jsme se sem vešli," řekla Hana Martinovská.

Respekt lidí, kteří páchají trestnou činnost

Radikální změnu k lepšímu mohla dobře porovnat starostka Hořesedel Jiřina Milerová, která starou služebnu znala z dřívějších jednání. „Přeji policistům, aby se jim tu dobře pracovalo a měli méně práce, což je pro nás samozřejmě lepší. Přeji si, abychom měli tak dobrou spolupráci jako doteď," řekla Jiřina Milerová.

Policejní služebnu ve své obci vítá. Podle ní mají lidé, kteří páchají trestnou činnost, alespoň trochu respekt. Ale ani to někdy nestačí. V okolí se objevují takové živly, kterým ani policisté nevadí, například při krádeži železa. Policistů by mohlo být ještě více, aby byli vždy rychle na dosah tam, kde je právě potřebují.

Služeb hořesedelských policistů využívají také obyvatelé Kněževsi. Starostka Eva Janotová je ráda, že se policejní služebna v Hořesedlích udržela a nebyla zrušena, jak se někdy v minulosti o tom uvažovalo. „Jsem ráda, že policisté pracují v příjemném prostředí a nebude důvod služebnu rušit. Spolupráce je velmi dobrá," potvrdila starostka.

Služebny v Hořesedlích i v Jesenici se předělávaly obě naráz. Policisté z Hořesedel se na čas přesunuli do Jesenice, odkud stále fungovali pro hořesedelský obvod. Poté se jeseničtí kolegové přesunuli do prvního patra služebny v Hořesedlích.