Nejvíce nezaměstnaných starších padesáti let patří do skupiny lidí mezi 55 a 59 lety, kterých úřad ve středních Čechách eviduje 5574. Naopak nejméně uchazečů je evidováno v kategorii nad 65 let, podle úřadu je to pouze 148 lidí. Celkem Úřad práce ve Středočeském kraji má v evidenci 39 670 nezaměstnaných nad 50 let.

Středočeský Úřad práce podporuje zájemce o práci nad 50 let ve třech programech 

„Tato skupina uchazečů je zvýhodněna dobou trvání podpory v nezaměstnanosti, kdy nad 50 let věku je doba trvání podpory v nezaměstnanosti osm měsíců a nad 55 let věku je doba trvání podpory v nezaměstnanosti 11 měsíců," řekla mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková.

Ve Středočeském kraji podporuje Úřad práce zájemce o práci starší 50 let ve třech programech, mohou také využít několik celostátních programů nebo možnost rekvalifikace. V roce 2016 podpořil středočeský Úřad práce celkem 1550 uchazečů nad 50 let, bylo to 23 procent ze všech podpořených. V roce 2015 to bylo 2590 uchazečů, tedy čtvrtina z podpořených lidí.

Mladoboleslavsko je spjaté s automobilovým průmyslem 

Firmy v kraji se zaměstnávání lidí nad 50 let nebrání. „Při přijímání nových zaměstnanců se rozhodně nevymezujeme v otázce věku. Naopak, jsme otevřeni všem věkovým kategoriím. Mladých a nadějných máme ve firmě dost, takže se snažíme do firmy přivést i zkušenost a nadhled," řekl ředitel mnichovohradišťského výrobce her a hraček Dino Toys Jan Šlemín.

Podle Šlemína se firma potýká s celkovým nedostatkem zaměstnanců. „Nové pozice naplňujeme zejména agenturními zaměstnanci, což ovšem není optimální. Naše firma totiž sídlí jen pár kilometrů od Mladé Boleslavi, která je do značné míry specifická," dodal Šlemín. Poukázal na to, že Mladoboleslavsko je spjaté s automobilovým průmyslem.

Dlouhodobě je na trhu nedostatek IT specialistů 

Věk nehraje při výběru zaměstnanců roli ani v mladoboleslavské automobilce Škoda Auto. Podle mluvčího Jozefa Baláže se firma soustředí na odborné kompetence a zkušenosti uchazeče pro danou pozici. V některých odvětvích automobilce chybějí kvalitní zaměstnanci.

„Dlouhodobě pociťujeme nedostatek zejména technických profesí nebo IT specialistů," uvedl Baláž. Sehnat kvalitní pracovníky je náročné také pro výrobce zdravotnických lůžek Linet sídlícího u Slaného na Kladensku. Podle ředitele Linetu Tomáše Koláře je domácí trh práce přebraný a kvůli legislativě je problematické zaměstnat lidi ze zahraničí, kteří přitom potřebnou kvalifikaci mají.

Problematikou zaměstnávání lidí nad 50 let se zabývá kolínská radnice. Podle místostarosty Michaela Kašpara (STAN) jedná město s kutnohorskou firmou Foxconn, která se zabývá výrobou serverů. „Už jsme měli jednání s personálním ředitelem Foxconnu, oni zaměstnance v tomto věku hledají, proto se s touto firmou snažíme najít spolupráci," řekl Kašpar.