"Vždy jsem věřila, že povodeň k nám nedorazí, tentokrát ale přišla voda z nebe. Mapujeme škody a samozřejmě řešíme, jak nejlépe může radnice pomoct. Pražský magistrát reagoval okamžitě na naši prosbu o zapůjčení čerpadel a vysoušečů, kterých bude dostatek pro všechny žadatele. Musím i poděkovat všem starostům městských části, které mají zkušenosti s velkou vodou a jsou připraveni Praze 3 také pomoci," uvedla starostka Vladislava Hujová (dříve TOP 09).

Na Facebooku reagovala hned po krupobití s tím, že doufá, že jsou všichni lidé v pořádku. "Nenecháme vás v tom, jsme tu pro vás," slíbila.

Žižkovská radnice začala rychle jednat s kolegy z první a šesté pražské městské části, kteří měli v minulosti zkušenosti s velkou vodou. Radní z Prahy 3 je poprosili o vysoušeče a čerpadla. Ty teď spolu s dezinfekčními a čisticími prostředky nabízí občanům Žižkova, Vinohrad a okolí.

"Bližší informace sdělí koordinátor krizového řízení Milan Jančálek, milanh@praha3.cz, tel: 222116201. Pokud někdo chce pomoci svým spoluobčanům darováním dezinfekčních nebo čisticích prostředků, nechť se obrátí na krizového koordinátora," píše se na oficiálních stránkách. "Městská část Praha 3 vyzývá také občany, aby v případě požadavku odvozu napytlovaného nepořádku po deštích využili bezplatných služeb Čisté Trojky. Kontakt: info@cistatrojka.cz, tel: 777 269 959."

Někteří lidé i přesto starostku Hujovou opět kritizují. Uživatelé na sociálních sítích i Žižkovské listy editora Jana Kalouse upozorňují na to, že pomocnou akci koordinovala Hujová z dovolené na řeckém ostrově Kréta, kde byla se svou partnerkou a radní Jaroslavou Sukovou. Obě spolu se zastupitelem Martinem Brožkem nedávno vystoupily z TOP 09 a podle kritiků způsobily destabilizaci vlády nad Žižkovem.

"Zatímco je řízení městské části v rozkladu, Vladislava Hujová na svém oficiálním facebookovém profilu publikuje snímky s palmami a vtipkuje nad 'selfíčkem' s figurínou čarodějnice v přímořském letovisku, zda z ní nemá udělat zástupkyni na radnici," uvedly Žižkovské listy.