Právě Nemocnice Hořovice se v letošním roce do kampaně zapojila poprvé. „S nápadem nechat si narůst knír přišli lékaři ortopedického oddělení, idea rychle zakořenila a rozšířila se dál mezi lékaře i nelékařský personál nemocnice," vysvětlila Vicková.

Zároveň se zrodila myšlenka na uspořádání finanční sbírky, do které mohou přispět nejen zaměstnanci, ale i návštěvníci nemocnice. „Nápad na zapojení se do kampaně si okamžitě získal podporu vedení nemocnice," okomentoval vzniklou iniciativu Michla Průša, ředitel hořovické nemocnice.

Biopsie nádorů

„Finanční obnos získaný sbírkou máme v plánu využít na nákup vybavení k provádění biopsií nádorů prostaty pod kontrolou ultrazvukem," dodal ředitel nemocnice. Finančně přispět na sbírku může každý návštěvník nemocnice do připravené a označené schránky ve vestibulu hlavního vchodu nemocnice.

Že je rakovina prostaty tématem posledních let, a to jak mezi onkology, tak i mezi laickou veřejností, o tom není pochyb. „Je to dáno především obrovským vývojem nových léčebných metod počínaje robotickou operativou, přes rozmach nových ozařovacích technik až po zavedení asi deseti nových léků do léčby tohoto nádorového onemocnění," řekl Martin Šmakal, primář onkologického stacionáře Nemocnice Hořovice.

Na začátku kampaně proběhlo společné focení asi dvacítky zaměstnanců nemocnice, kteří se do akce osobně zapojili. Velká část zdravotníků ale i nelékařského personálu celý měsíc nosí cedulku s logem Movemberu, jako vyjádření sympatií s touto kampaní. Další focení novopečených „kníračů" se bude opakovat ke konci listopadu.

Čtěte také: Movember: na Nymbursku bude možné potkat více knírkatých policistů