S tím patrně obviněný manžel čekající na rozsudek ve vazební věznici ani nepočítal. Ve chvíli kdy své oběti nelítostně zasazoval rány nožem a vše si pojistil řadou výstřelů z pistole, byl nejspíše přesvědčený o tom, že svůj otřesný čin dokoná.

 Přestože je žena už schopna vypovídat, její zdravotní stav ani dnes teď není dobrý. Na nohy se dosud nepostaví. I nadále je hospitalizována v kladenské nemocnici.

Finanční podpora se bude hodit

Podle informací rodiny jí byla před časem odebrána část poškozené plíce a další lékařské zákroky budou následovat. Milým překvapením v neštěstí bylo, když se kolegové napadené matky dvou synů, která pracovala do události v kladenském špitále na krčním oddělení, domluvili a uspořádali pro ni finanční sbírku, do které se zapojili i další pracovníci nemocnice. 

Jelikož si zdravotní stav ženy vyžádá ještě dlouhou rekonvalescenci a dvanáctiletého syna stále hlídá babička, finanční podpora se jistě bude hodit. Jak řekl Luděk Voigt, advokát napadené ženy, která byla v době útoku s manželem v rozvodovém řízení, věří, že její výpověď, bude mít u soudu požadovanou váhu.

Otřesné vzpomínky napadené ženy

Podrobnosti, které si žena z útoku vybavuje jsou otřesné, až zamrazí. Z detailů, které se shodují se stopami odebranými na místě činu, je patrné, že ji manžel chtěl zlikvidovat. 

„Pevně doufám, že se soud bude držet při horní hranici trestu, zvláště, když to není manželův první konflikt se zákonem. V době kdy se událost stala, měl vyslovený zákaz se ke své manželce přibližovat,“ připomněl právník.

Agresor byl už v dubnu obviněn z vraždy ve stádiu pokusu. Za to mu hrozí trest odnětí svobody až na dvacet let nebo výjimečný.

Čtěte také: Přítel napadené: Manžel si na ženu počíhal, několikrát ji postřelil a pobodal