„Do konce srpna se dokončí zeď v Zámecké ulici. Dojde k propojení DDM a areálu zámku ze Sokolské ulice. Bude to první fáze toho, co bychom chtěli do budoucna udělat, tedy přeměny nevzhledného dvora,“ řekl starosta Vít Rakušan.

„Nevzhledný dvorek využívají především lidé, které neradi vidíme v okolí domu dětí a mládeže. Chceme proto tuto lokalitu zútulnit, otevřít směrem k podnikatelskému inkubátoru a v horizontu dvou let z ní udělat odpočinkové místo v centru města. Základem je právě zmíněné propojení, které nyní vzniká,“ dodal starosta.

Fakt, že se věci dávají do pohybu, kvituje ředitel DDM Luboš Votroubek. „Jednoznačně to vítáme, sám jsem na to mnohokrát upozorňoval,“ říká. Není divu. Pracovníci DDM jistě nejsou nadšení, když ráno na dvoře nacházejí odložené to, co návštěvníci baru večer zkonzumovali.

„Věřím, že když tu bude hezké prostředí, budou se podle toho lidé chovat,“ doufá Luboš Votroubek. Podle svých slov je rád, že se úpravou dvora završuje i řada rekonstrukčních prací v budově a okolí. Opravená je už brána ze Sokolské ulice, rekonstruovalo se jeviště, veškerá divadelní technika a teď nakonec ještě sociální zázemí.