Právě „čekání na mrazy“ nabízí jako program na příští dny areál Šibeniční vrch v Mnichovicích na Praze-východ. Jestliže ještě v minulém týdnu byla v některých pracovních dnech v provozu alespoň lyžařská škola a pro veřejnost se areál otevřel od pátku, tentokrát budou podle aktuálních plánů návštěvníci vítáni až v sobotu 21. ledna. Tehdy se chystá jak denní lyžování mezi 10. a 17. hodinou (ve stejných časech má být v provozu i ski-škola), tak večerní od 18 do 21 hodin. Neděle nabídne denní lyžování ve stejném rozsahu, tedy 10–17 hodin; po celou dobu by opět měla být v provozu i lyžařská škola.

Určité omezení dané nedostatkem sněhu stále za nezměněných podmínek trvá na „panství Vítka z Prčice“ neboli v areálu Kvasejovice u města Sedlec-Prčice v příbramském okrese. I zde čekají na návrat té pravé zimy. Sníh umožňující provoz zde zůstává na větší části dlouhé turistické sjezdovky. Ta do odvolání funguje denně v době od 9 do 17 hodin, přičemž návštěvníci ke každé jízdence dostávají hodinu zdarma.

U sousedů, v největším středočeském areálu Monínec rovněž nedaleko města Sedlec-Prčice, se navzdory úbytku sněhu jezdí naplno: denně zde nabídnou jak denní lyžování mezi 9. a 16. hodinou, tak pak večerní v době od 18 do 21 hodin. Přes den i večer jsou v provozu hlavní lanovka a horní kotva; během dne jezdí rovněž hotelový vlek. Areál stále slibuje 30–50 centimetrů technického sněhu.

Stejnou výšku mokrého technického sněhu a velmi dobré podmínky pro lyžaře, které už nyní pomáhají zlepšovat noční mrazy, ohlásil v pondělí i areál na Praze-západ: Chotouň nedaleko Jílového u Prahy. Ve standardním provozu jsou vleky i dětský lyžařské areál. Ten funguje denně od 9 do 19 hodin, jinak se jezdí do 21 hodin: v pracovních dnech od deváté dopolední, v sobotu a v neděli již od osmé. Naplno fungují i další služby v areálu – od půjčovny a servisu přes školu až po občerstvení.