„Chceme převážet lidi na rikše jako symbol toho, že i přes špatný stav mostu se dá něco dělat," uvedl zastupitel pražských Pirátů Ondřej Profant. Lidé se během jejich akce mohli přes most nechat svézt od 15 do 17 hodin.

Podle něj bylo hlavní chybou zanedbání běžné údržby mostu. Město bylo na nedostatky upozorňováno více než dva roky.

Nová linka X25

Dopravní podnik dnes také zavedl novou linku X25, která jezdí asi do půlky mostu. Byly také posunuty bariéry, aby se autobusy mohly lépe otáčet. Dopravní výbor chce také hledat další možnosti, jak zajistit náhradní dopravu přes Libeňský most, uvedl dnes starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Hledá se i řešení chybějícího dopravního spojení na Bulovku. Ve hře je předělání linky 156, aby mohla jezdit na Bulovku. Minulý týden byl spuštěn přívoz P7, který jezdí z Holešovic do Karlína. 

Proces podepření Libeňského mostu byl zahájen a nyní se zpracovává detailní projekt. Tento proces by měl trvat 28 dní. Cílem podepření je obnovení hromadné dopravy na mostě.

„Praha 7 požaduje, aby most byl buď opravován po částech, nebo aby v průběhu opravy mostu byl vybudován provizorní most vedle stávajícího mostu,“ řekl Čižinský.