Nový systém dopravy přinese zlepšení nabídky spojení i v rámci místních cest po Středočeském kraji. S jednou jízdenkou budou moci libovolně kombinovat železnici i regionální autobusy, s předplatními kupony pak výrazně ušetří zejména při každodenním dojíždění do školy či za prací.

Bude zavedeno sedm nových autobusových linek PID

Jako první se do integrované dopravy zapojí Nymbursko, a to v neděli 26. března 2017. Zavedeno bude 7 nových autobusových linek PID a rozšířen bude provoz 4 stávajících linek PID. Ty nahradí 14 stávajících linek Středočeské integrované dopravy včetně městské dopravy v Nymburce.

Od soboty 1. dubna 2017 se integrovaná doprava rozšíří také do oblastí Neveklovska, Netvořicka, Novoknínska a Sedlčanska. V této oblasti bude zavedeno 9 nových autobusových linek PID a rozšířen bude provoz 6 stávajících linek PID.

Integrace bude pokračovat i letošní rok 

„Aby byli cestující o nových jízdních řádech a změnách cen jízdného dobře informováni, rozvážíme v těchto dnech tisíce informačních letáků s jízdními řády do jednotlivých měst a obcí i autobusovým a železničním dopravcům. Před samotnou změnou i v první pracovní den po změně jízdních řádů budou v terénu naši informátoři, kteří poradí s cestováním přímo na místě," doplňuje ředitel ROPID Petr Tomčík. Integrace dopravy bude pokračovat po celý letošek do dalších oblastí ve Středočeském kraji. V červenci bude následovat připojení Kladenska a Slánska a ke konci roku Mělnicka a Berounska.

Čtěte také: Dopravci ve středních Čechách by měli dostat peníze na růst platů