Kdo byl na místě činu a kolik lidí se v době poranění muže vyskytovalo, kriminalisté zjišťují. Podle krajské policejní mluvčí Štěpánky Zatloukalové přivolali lidé z mužova okolí v úterý v noci do rodinného domu záchranku, jelikož 44 letý muž utrpěl vážná bodná poranění v oblasti břicha.

Přivolaný lékař konstatoval už jen smrt, jelikož se jednalo o zranění neslučitelná se životem. Přesnou příčinu smrti určí nařízená soudní pitva.

"Nyní stále ještě probíhají výslechy svědků a zajištění místa. Zatím nebyl nikdo zadržen ani obviněn. Jsme na začátku vyšetřování. Více informací nelze zatím k případu poskytnout," doplnila ve středu dopoledne mluvčí.

Partnerská hádka?

Kladenský deník na místě události ve středu odpoledne zjistil, že v domě bydlel, kromě dalších příbuzných, před svou smrtí čtyřiačtyřicetiletý Rom s družkou, která pocházela z Krnova.

"Jeho družka Anička není Romka, je bílá. K nám do baráku se přistěhovala asi před dvěma lety. Oba pobírali důchod. Děti spolu nemají. Co jsem slyšela v úterý v noci, asi se spolu pohádali, bratr byl navíc přiopilý. Proč se ale stalo to neštěstí, to nevím. Aničku už policie odvezla k výslechu," řekla sestra mrtvého muže Marie Balušová, která v témže domě žije i s rodinou.

V obci se vraždilo už před lety

Tragédie se ve vesnici stala už i v roce 2011. Tehdy tam v jiném rodinném domě muž zavraždil nad ránem 16. března sekerou svoji družku kvůli společným dluhům. Sebe už ale zabít nedokázal, jak původně zamýšlel.

Mrtvou schoval nejprve ve sklepě na uhlí a posléze ji zabalil do koberce a vhodil do Vltavy v Nelahozevsi pod jezem. Na policii dále uvedl, že svoji družku pohřešuje. Pod tíhou svědomí se ale k hrůznému činu nakonec sám po týdnu přiznal.

Vrah už si nyní odpykává čtrnáctiletý trest za mřížemi.