„Je to strašný, všichni mladí i ti středního věku pomalu kouří marihuanu. Kam ten svět spěje," poznamenala Marie Kobrová z Berouna.

Muž měl ve svém domě kompletní technologické zařízení pro pěstování rostlin takzvaným indoor způsobem. Vypěstované konopí poté sušil a následně užíval pro vlastní potřebu. Zajištěné rostliny byly zaslány k provedení odborného vyjádření s oboru kriminalistika, odvětví chemie. Na základě nashromážděných důkazů byl čtyřiapadesátiletý muž obviněn z výše zmiňovaného trestného činu.

Konzumenti a distributoři pervitinu

Další zadržené osoby prodávaly v berounském regionu tvrdou drogu pervitin. Jednalo se o čtyři muže a jednu ženu ve věku 25, 30, 21, 25 a 24let. Všichni distribuovali tuto drogu na různých místech okresu Beroun, ale především v lokalitách města Berouna.

Drogou pervitin je zásoboval muž, který je už od loňského roku za drogovou trestnou činnost vazebně stíhán. Všichni obvinění jsou sami konzumenty drog a opatřenou drogu v převážné většině případů užívali pro vlastní potřebu. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až pěti let. Jejich vyšetřování probíhá na svobodě.

Čtěte také: Policisté zlikvidovali gang velkovýrobců pervitinu