Odnesou si nejen originální kulturní zážitek a inspiraci pro společné rodinné aktivity, ale také trochu srozumitelnější a citlivější pohled na problematiku seniorů v ČR. Výtěžek z festivalu bude již tradičně věnován Nadaci Taťány Kuchařové - Krása pomoci.

„První ročník festivalu ukázal, že Play Fair je skutečně smysluplný festival, který baví a pomáhá v jednom. Zároveň upozorňuje na problematiku stáří, která se v České republice nečiní příliš velkému povědomí veřejnosti. Loni byl výtěžek z festivalu přes jeden milion korun," uvedl majitel společnosti Festivalpark a hlavní organizátor festivalu Radek Maliník.

„Letos bychom byli rádi, aby částka ještě vzrostla a my mohli finančně pomoci více projektům Nadace Taťány Kuchařové. S pořádání festivalů máme roky zkušeností, a také letos jsme si dali na přípravě programu záležet. Věříme, že návštěvníci všech věkových kategorií budou spokojeni," doplnil.

„Nesmírně si vážíme práce všech, kteří festival celý rok připravují, a také všech interpretů, kteří vystoupí bez nároku na honorář. Je skvělé vidět, že lidem není lhostejný osud jejich rodičů a prarodičů a že chtějí pomáhat. Všichni totiž máme doma babičky a dědečky, kteří netouží po ničem jiném, než být obklopeni svými blízkými a užít si spokojené, aktivní a plnohodnotné stáří. I my budeme jednou ve stejné situaci," dodala Taťána Kuchařová, předsedkyně správní rady Nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci.

Interpreti mnoha žánrů

Na věku nezáleží - to je hlavní motto festivalu, který na přelomu babího léta přinese nejen obyvatelům Královéhradeckého kraje různorodou směs koncertů, divadla, tvořivých dílen, zábavy, atrakcí pro děti a soutěží. Letošní program představí interprety mnoha žánrů.

Vystoupí oblíbené kapely Rybičky 48, Jaksi Taksi, LOLA, Pohřební kapela, Prague Conspiracy, The Tap Tap, Všichni svatí a Fast Food Orchestra. Hudební repertoár doplní zpěváci mladé generace Sebastian a Voxel. Na Divadelní scéně festivalu se představí Lukáš Hejlík se svým cyklem scénického čtení Listování, loutkové divadlo Kozlík a improvizační skupina s netradičním názvem B.I.Z.O.N.I.

Oblíbená zóna Fun & Play

Nabitá k prasknutí bude letos zóna Fun & Play určená dětem i dospělým. Netradiční outdoorové aktivity a hry pro malé i velké připravily projekty Snowbear a Rodinné pasy. Mladé vědce jistě zaujme stánek projektu Věda nás baví, ve kterém si budou moci vyzkoušet například postavit sopku nebo přistávací modul z balónků. Mobilní dílna Cool Wood zájemcům umožní zahrát si originální dřevěné hry a vyrobit si něco ze dřeva na památku.

Nebude chybět ani oblíbený skákací hrad Tongo, lanový park, půjčovna koloběžek a in-line bruslí. Magickým světem iluzí a kouzel návštěvníky provede Aleš Krejčí a svou zálibu v žonglování představí skupina Ascarya. Kdo bude chtít, může si vyzkoušet hru na djembe a perkusní nástroje pod vedením Standy Víta. Třešničkou na dortu bude autogramiáda Hokejového klubu Mountfield Hradec Králové.

Slevy pro rodiny i seniory

Jednodenní rodinná vstupenka pro dva dospělé a dvě děti vyjde na místě na 480 korun. Držitelé karty Rodinné pasy mají vstupenku pro rodinu za 300 korun. Samostatná vstupenka pro jednotlivce stojí 240 korun. Senioři mají vstupné za 120 korun. Studenti, kteří předložní platný průkaz ISIC/ITIC/IYTC/ALIVE mohou využít akce 1+1 vstupenka zdarma.

Předprodej vstupenek probíhá prostřednictvím webových stránek a v síti Pandaticket. Vstupenky je možné zakoupit také na místě v den konání akce. Hlavními partnery festivalu Play Fair je Nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci a společnosti Budweisser Budvar, Eurovia a Madeta. Hlavním partnerem je Český rozhlas Hradec Králové. Více informací naleznete ZDE.

close Z multižánrového festivalu Play Fair v Hradci Králové. info Zdroj: Marián Dvořák zoom_in