Jedna žena havárii nepřežila, další dva lidi se středně těžkými zraněními odvážely sanitky do nemocnice v pražském Motole. Zásah se neobešel ani bez pomoci středočeských i pražských hasičů s vyprošťovací technikou.

Z vraku Škody Fabia vyřezávali jednoho z pacientů – a také tělo ženy, jíž už záchranáři bohužel nemohli pomoci, i když se o její oživování usilovně snažili. Jen šofér jednoho z nabouraných aut vyvázl bez vážnější újmy.

Pomoc veřejnosti

Již několik hodin po tragédii policisté našli šoféra, o kterém předpokládají, že v kritickém okamžiku seděl za volantem vodu Audi. Na zadržení 42letého muže měla významný podíl pomoc veřejnosti. K čerstvému případu ale policie vzhledem ke stavu vyšetřování zatím nebude zveřejňovat bližší podrobnosti.

Jisté je, že kriminalisty čeká prokazování, že daný vůz v kritické chvíli projížděl místem nehody, zjišťování, zda v té době skutečně seděl za volantem podezřelý – a také hledání dokladů o tom, jak přesně si řidič na místě události počínal.

Prozatím detektivové dopravní policie pracují s verzí, že řidič audiny se středočeskou poznávací značkou zřejmě riskantně předjížděl do kopce, přičemž ohrozil posádku protijedoucí fabie. Ta ve snaze zabránit střetu uhýbala až na samý okraj vozovky – na krajnici ale došlo ke smyku a auto se pak dostalo do protisměru, kde se střetlo s jiným projíždějícím autem (nikoli však s vozidlem předpokládaného viníka).