Zvláštní na tom všem je ale fakt, že o ničem z toho většina zastupitelů údajně ani koaličních nebyla informována."Existuje nová smlouva, týkající se Lesů, ovšem kdo chce vidět její obsah, musí se zavázat, že informace ze smlouvy nezveřejní. Sankce je tady poměrně drastická, porušíte to a zaplatíte půl milionu korun," diví se opoziční zastupitel Karel Horčička (ČSSD).

Primátor Raduan Nwelati tvrdí, že i on je zastáncem toho, aby smlouva byla veřejná. „Je uzavřena se společností, která je částečně vlastněna městem a podle zákona 106 tedy být i musí. Necháme si ale vypracovat stanovisko od právníků, pokud to požehnají, obsah smlouvy zveřejníme," řekl k tomu na posledním jednání zastupitelstva.

Podle něj není důvod se smlouvou znepokojovat, naopak zaručí městu i větší zisky z těžby, protože garantuje vyšší sumu za kubík dřeva. „Proč jsme k tomu ale přistoupili, stojí o to občané města? Lesy sice ponesou zisky, ale budou už postrádat svou rekreační funkci. A ta netransparentnost budí otázky a pochyby," tvrdí Horčička.