Z celkové částky zaplatí kraj jen deset procent. Pěti procenty přispěje stát, zbylých 85 procent nákladů bude financováno z dotace Evropské unie, a to z Integrovaného operačního programu (IROP).
Stavba začala na začátku dubna, hotovo má být do konce letošního června. Současná cyklotrasa je kvůli stavebním pracím zcela uzavřena.

Cyklisté mohou staveniště objet po pravém břehu Labe 

„Za Středočeský kraj žádám cyklisty projíždějící po levém břehu Labe po cyklotrase v úseku Čelákovice - Lázně Toušeň, aby nevjížděli do staveniště cyklostezky. Chceme tak předejít jakýmkoliv problémům a případnému zranění," řekl krajský radní pro dopravu František Petrtýl (ANO).

Cyklisté mohou staveniště objet po pravém břehu Labe po cyklotrase číslo dva, na níž přejedou po lávkách v Čelákovicích a v Káraném. Upozornění na uzavírku cyklotrasy včetně trasy objížďky bude rovněž vyznačeno v terénu u současné cyklotrasy v Čelákovicích.

Hejtmanství připravuje koncepci rozvoje cyklistiky 

Další cyklostezku postaví kraj mezi Mělníkem a Kly. Stát bude zhruba 20 milionů korun. Práce mají začít v červenci, hotová má být do konce letošního roku. Jde tak o druhou letošní cyklostezku, která propojí města a obce podél Labe.

Hejtmanství nyní připravuje koncepci rozvoje cyklistiky pro období do roku 2023, hotova má být na konci letošního dubna. Bude obsahovat mimo jiné akční plán na příští dva roky, ze kterého bude kraj vycházet při plánování stavby cyklostezek.